Президент Росії Володимир Путін 21 квітня виступив з промовою до Федеральних зборів. Під час свого звернення він підняв тему України, зокрема сказав про Януковича.

Що Путін сказав про Україну

Про міжнародну політику Путін згадав наприкінці свого виступу. Про Україну згадав у контексті протестів у Білорусі. Він сказав, що на Олександра Лукашенка готували напад і хотіли його вбити. Так само, за словами Путіна, хотіли вбити і Януковича.

“Можна, як завгодно ставитися до Януковича, до Мадуро. Якого теж мало не вбили і усунули незаконним способом. Але практика держпереворотів і політичних вбивств – це занадто”, – сказав Путін.

Голова Росії сказав, що ніхто не думав про долю України, коли в ній здійснювали держпереворот. Так він дорікнув Європі ,яка нібито “переймається” Україною.

Росія прагне миру, але себе не дасть образити

Президент країни-агресорки додав, що Росія не хоче ні з ким воювати, але своїми цінностями і прагненнями не поступиться.

“У Росії є свої інтереси. Якщо хтось відмовляється розуміти, Росія завжди знайде шлях відстояти свою позицію”, – зазначив президент Росії.

Путін також застеріг країни від перетину червоних ліній у відносинах з Росією.

“У нас вистачить терпіння, відповідальності і здорового глузду. Але сподіваюся, ніхто не перейде червону межу. А де вона буде проходити – це ми будемо визначати самі”, – заявив Путін.

Він додав, що до 2024 року частка сучасної зброї в російських військах повинна скласти 76%, а в “ядерній тріаді” вже в цьому році перевищить 88%.

За його словами, Росія поводиться стримано, хоча її продовжують чіпляти.

“Організатори будь-яких провокацій проти Росії пошкодують так, як давно вже ні про що не шкодували”, – заявив Путін.

Про війну з Україною Путін не згадав.

Щодо санкцій, які на Росію наклали ЄС, США, Канада, він зазначив: вони незаконні і грубі. Це спроба грубого нав’язування “країн Заходу” нав’язати свою волю іншим.

Також Путін сказав, що туристичні міста Росії отримають розвиток. У список крім, Золотого кільця, Поволжя, Кисловодська, потрапив і окупований Крим.

“Як тільки дозволить епідеміологічна ситуація, до нас знову поїдуть туристи. Треба, щоб в електронному вигляді за чотири дні іноземці могли оформити візу”, – сказав Путін.

Варто відзначити, що президент країни-агресорки з усіх сил намагається змусити росіян відпочивати в окупованому Криму. Так напередодні стало відомо, що з 15 квітня по 1 червня Росія нібито через коронавірус призупиняє регулярні рейси і польоти чартерів до Туреччини, куди планували поїхати на відпочинок понад 500 тисяч росіян.

Нагадаємо, що перед виступом Путіна, член міжнародного комітету Ради Федерації Сергій Цеков назвав акторським кривлянням пропозицію президента України Володимира Зеленського Путіну зустрітися на Донбасі.

Про це повідомляє “РИА Новости”.

“Сам виступ Зеленського – пишномовний із самозамилуванням від сказаного, якесь акторське кривляння. Він підкреслює свою безстрашність і повну заглибленість у конфлікт на Донбасі – і тут же демонструє або абсолютне незнання, від чиїх рук гинуть люди, або абсолютне лицемірство”, – сказав Цеков.

За його словами, Зеленський “показав свою нездатність або небажання зупинити війну на Донбасі” і тепер “намагається перекласти всю відповідальність на президента Росії, популістськи пропонуючи зустрітися”.