Міністр закордонних справ рф сергій лавров має сісти на лаву підсудних за співучасть в агресивній війні росії проти України та скоєних на її територіях воєнних злочинах.

Про це в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я сидів з ним в Анталії, але дотримувався тоді правил гігієни, яких дотримувався б і зараз, якби знову з ним зустрівся”, – прокоментував Кулеба питання про те, чи сів би він за стіл переговорів з міністром закордонних справ рф сергієм лавровим.

На уточнююче запитання, що він має на увазі під “дотриманням правил гігієни”, Кулеба відповів: “Ніяких рукостискань, ніяких спільних фотографій”.

“Руки лаврова в крові. Врешті-решт його буде притягнуто до відповідальності за співучасть в агресивній війні та воєнних злочинах. Це – його майбутнє. Я в цьому не сумніваюся. Але поки що, якщо це послужить моїй країні, я б сів за стіл переговорів з будь-ким”, – зазначив український міністр.

Разом з цим глава українського МЗС вказав, що наразі не бачить “жодних сигналів з боку росії, що вона готова до дипломатичного шляху”, оскільки рф, як і раніше, залишається зосередженою “на досягненні всіх своїх цілей в Україні військовим шляхом”.

Кулеба також наголосив, що метою України є відновлення територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Ми претендуємо не більше, ніж на кожен квадратний метр власної території”, – заявив він.