Проведена у Росії “часткова” мобілізація дала країні-агресорці можливість отримати додатковий людський ресурс для нових наступальних дій в Україні. При цьому “мобіків” російське командування буде використовувати як гарматне м’ясо.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі Факти ICTV. Він переконаний, що Збройним силам слід належним чином підготуватися до нової спроби наступу з боку РФ.

На думку Юсова, мобілізований останнім часом резерв російські окупанти використовуватимуть як гарматне м’ясо. Призов, що вже проведено на території РФ, дасть змогу ворогові отримати додатковий людський ресурс для нових наступальних дій в Україні. Тож Збройним силам України необхідно належним чином підготуватися до можливого наступу росіян.

“Проведена у Росії не часткова, а повноцінна мобілізація дає додаткові людські ресурси, які використовуватимуть як гарматне м’ясо. Ми маємо справу із численною армією держави-агресора та терориста. Тому маємо бути готовими”, – зазначив представник ГУР.

Водночас Юсов зазначив, що РФ продовжує “примус України до переговорів” шляхом ударів по критичній цивільній інфраструктурі. На додачу так ворог намагається компенсувати свої поразки на фронті від ЗСУ.

Терористична тактика РФ навряд чи дозволить Кремлю досягти бажаного. Представник ГУР вважає, що дипломатичне врегулювання конфлікту ймовірне лише після виведення всіх російських військ із території України, а також після відшкодування у повному обсязі завданих збитків і притягнення до відповідальності воєнних злочинців.

Напередодні в ГУР розповіли, як РФ обирає дати масованих ракетних ударів по Україні. Там зазначили, що аналіз попередніх дат показує: у прогнозах наступних атак з боку Росії не варто прив’язуватись до календаря свят. За словами Юсова, в контексті нових можливих російських ударів не варто прив’язуватись до календаря свят.

“Ми бачимо, що удари можуть бути пов’язані з датами або подіями, наприклад – засідання ООН… Можуть бути по понеділках, середах або четвергах, а можуть бути не пов’язані, а обрані за якоюсь іншою логікою, зокрема військовою або внутрішньополітичною на території РФ”, – пояснив Юсов.

Незважаючи на напружені обставини взимку, вони зроблять українців сильнішими, адже РФ продовжить спроби знищити енергетичну інфраструктуру України. Президент РФ Володимир Путін не приховує таких намірів, зазначив представник ГУР.

“Це терористичні атаки. Україна готується до цього і шляхом посилення ППО та посилення енергетичної безпеки. Ми маємо бути готові, підстав розслаблятися немає”, – сказав він.

Існує також думка, що швидше за все, найближчим часом російські війська намагатимуться завдавати ще більш масованих ракетних ударів для того, щоб знищити систему протиповітряної системи (ППО) України.

“Можливо, зліт трьох стратегічних літаків 29 листопада в супроводі Іл-22 був проведений з метою виявлення об’єктів ППО на території України, з метою коригування напрямків пуску російських ракет”, – зазначив військовий експерт Владислав Селезньов в інтерв’ю “Обозревателю”.

На його думку, у війні переможе той, хто більш технічно підготовлений і забезпечений. Селезньов вважає, що великою кількістю життів російських солдатів кремлівський диктатор Володимир Путін зараз намагається виторгувати собі час.

“Попри величезні втрати, вони намагаються атакувати наші позиції. Причому, роблять це часто абсолютно нераціонально, відправляючи сюди підрозділи без відповідної технічної підтримки бронетехнікою на добре забезпечені позиції українських Сил оборони. В результаті вони несуть колосальні втрати, але спроби атакувати наші позиції не припиняють. Тобто йде перемелювання живої сили ворога в цих безуспішних атаках. На що розраховує Путін? Цілком ймовірно, що він розраховує на певну втому, на страх колективного Заходу, на виснаження запасів військової техніки і боєприпасів і, відповідно, озброєнь, які необхідні для українських Сил оборони”, – додав експерт.