Українські військові майстерно знищують окупантів на півдні України. Кожного дня у ворога там значні втрати.

Про це заявила речниця оперативного командування “Південь” Наталя Гуменюк. За її словами, українські військові щодня “мінусують” значну кількість окупантів на цьому напрямку.

Вона наголошує, що підрозділи ЗСУ ретельно й методично нищать російських окупантів. В середньому вдається ліквідувати щонайменше півсотні загарбників за день. Окупанти намагаються поповнити втрати, залучаючи власні резерви. Але окупанти поки не створюють нових угруповань на півдні України. Вони зосереджені на тому, щоб поповнити власні регулярні втрати.

Ми щодня мінусуємо щонайменше півсотні окупантів щодня повними “пачками”. Вони підтягують резерви тільки в тих межах. Поки що такого масштабного та потужного підходу сил, які б радикально змінили ситуацію на лінії зіткнення, ми не фіксуємо, – наголошує Гуменюк. Крім цього, українські військові серйозно пошкодили логістику окупанті завдяки регулярним ударам по мостах. Зараз окупанти намагаються знайти альтернативу – будують понтонні переправи та використовують цивільні судна, які викрали у громадян України. Але це не допомагає виправити усі проблеми.

Наразі масштабних випадів збоку росіян – немає. Проте точково вони намагаються на окремих напрямках розвідати силу наших підрозділів, потужність оборони й готовності до нашого контрнаступу.

“Тобто те, що ми називаємо контрнаступом, вже триває. Оскільки ми не дозволяємо окупанту захопити нові території”, – зазначила речниця.

Вони намагаються, але, не маючи успіху, постійно ретируються на свої позиції й продовжують їх укріплювати,– повідомила Наталя Гуменюк. За її словами, російські окупанти відчувають, що український вогневий контроль досить потужний.

“Ми маємо під контролем й транспорті артерії, їх логістичні центри, їх пункти управління, опорні пункти. З яких вони намагаються формувати той самий удар, яким випробовують”, – розповіла Гуменюк.

Вона зазначила, що його вони здійснюють дуже невеличкими групами – до роти. Час від часу намагаються проснутися в якомусь напрямку, але одразу отримують потужну вогневу відсіч. ЗСУ успішно контрнаступають на Херсонщині. Саме тому ворог стягує техніку та особовий склад на Південь, готуючись до оборони. Українці завдяки своїй силі духу та мотивованості продовжують чинити опір “другій армії світу”. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов в одному з інтерв’ю для українського телеканалу.

Смірнов наголосив, що українці мають пишатися тим, що дають відсіч окупантам. Однак важливо пам’ятати, що у ворога все ще є досить сильні війська. Зараз ключова історія, за його словами, буде концентруватися на Півдні. Тому росіяни перекидають туди все, що можуть, За інформацією Смірнова, росіяни перекинули на Південь 35 армію, що “відома” своїми звірствами на Київщині, зокрема в Бучі.

Вони перекидають і стягують туди абсолютно всі війська. Вони формують нові батальйонно-тактичні групи, які доукомплектовують як озброєнням, так і особовим складом, який був призваний, зокрема за прихованою мобілізацією. Тому що втрата Півдня буде мати для них символічний провал,– зауважив Ростислав Смірнов. Радник міністра внутрішніх справ наголосив, що коли ЗСУ відвоюють Південь – окупантам буде важко пояснити своєму населенню, що ж це за “спецоперація” така і чому вони зазнають втрат.

Ведучий запитав свого гостя, як розвиватимуться далі події на Сході України. На це питання Ростислав Смирнов висловив свою думку.

“За великим рахунком, є дві ключові точки на карті, поставлені на сьогодні. Перша на сході точка – це Бахмут і Сіверськ. Це одна з ключових точок, на якій вони сконцентрували великі резерви своїх військ. Це продовження напряму Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Сіверськ, Бахмут. Відверто кажучи, я дуже сумніваюся, що вони зможуть взяти ці точки”, – так почав свою відповідь по суті представник від МВС.

Далі від Ростислава Смирнова прозвучало: “Друга історія, яку ми повинні розуміти, за весь цей час ми вже знищили понад п’ятдесят тільки великих складів з боєприпасами, а є ще маленькі, командні пункти, скупчення військових, техніки та багато іншого. І третя ключова історія , де станом на сьогодні небезпека зберігається – це південь нашої країни. Ми спостерігаємо, як ворог перекидає війська навіть зі Східного напрямку на південь”.