Російська спроба провести так звані вибори на територіях України, які зараз перебувають під окупацією, не отримує міжнародного визнання через відсутність юридичних підстав.

Помічник Генерального секретаря ООН з питань Європи, Центральної Азії та Америки, Мирослав Єнча, під час обговорення в Раді Безпеки ООН, вказав на цю проблему, інформує агентство «Укрінформ».

На засіданні Радбезу ООН основна увага була приділена планам Росії здійснити виборчий процес на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Єнча акцентував увагу на тому, що попри різноманітні спроби Росії, міжнародна спільнота непохитно визнає, що ці так звані «вибори» є незаконними і недійсними.

«Ми стурбовані повідомленнями про проведення Російською Федерацією так званих виборів у районах України, які в цей час перебувають під тимчасовим військовим контролем Російської Федерації. Ці так звані вибори на окупованих територіях України не мають жодних юридичних підстав», — наголосив Єнча.

Він також згадав про псевдореферендуми, які Росія намагалася провести у вересні 2022 року в спробі анексувати декілька регіонів України. Генеральна Асамблея ООН, в якій підтримка суверенітету і територіальної цілісності України знаходиться під сильною опорою, рішуче засуджує такі дії.

«Ці останні незаконні спроби організувати нові так звані виборчі процеси на окупованих територіях України ще більше підривають перспективи встановлення миру», — наголосив він.

Мирослав Єнча підкреслив, що з початку 2022 року було зафіксовано велику кількість жертв серед цивільного населення, включаючи дітей. Зокрема, Управління Верховного комісара ООН з прав людини зазначило, що в результаті ворожих дій загинуло більше дев’яти тисяч осіб, понад 17 тисяч отримали поранення. Серед них є і діти: 549 загиблих і 1166 поранених.

Як відомо, 10 вересня 2023 року росіяни планують провести так звані «вибори» до «законодавчих органів» окупованих територій.