Поки на полігонах ворогів ведеться бойова підготовка, спецзагони шукають проукраїнськи налаштованих місцевих жителів.

Бойовики не тільки проводять приховану мобілізацію, а й почали навчання низки підрозділів, зокрема ведеться комплексна підготовка диверсійно-розвідувальних груп. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Так, у з'єднаннях і частинах "1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) введено та званий режим "підвищеної готовності до застосування". 

Також триває виведення підрозділів російсько-окупаційних військ на полігони з розгортанням пунктів управління та облаштуванням польових таборів для тривалого перебування особового складу в польових умовах.

Водночас посилюється інтенсивність заходів бойової підготовки. 

Зокрема, з 16 квітня було розпочато проведення низки командно-штабних тренувань, тактико-спеціальних навчань, зокрема, комплексних навчань з підготовки диверсійно-розвідувальних груп.

"До того ж, російське окупаційне командування, під виглядом участі в заходах бойової підготовки, вперше привернуло т.зв. "Групи об'єднаних бойових тактичних формувань". До складу зазначених груп включено представників т.зв. "Силових структур" і російських окупаційних адміністрацій, які під видом тренувань з проведення розвідувально-пошукових дій і боротьби з ДРГ проводять заходи щодо виявлення серед місцевих жителів проукраїнськи налаштованих осіб", – повідомили у розвідці.Як повідомлялося днями, в "Л/ДНР" підсилюють репресії – проти мирних жителів кинуть "козаків". Окупанти під видом захисту "конституційних прав" готують для людей "сюрприз" і посилюються російськими найманцями.

"Зокрема, для забезпечення силового реагування на масові порушення громадського порядку і придушення акцій протесту, прискорено проведення заходів з формування і доукомплектування особовим складом окремих т.зв. "козацьких" частин. При цьому, комплектування зазначених структур здійснюється переважно за рахунок раніше підготовленого мобілізаційного резерву та осіб, які обмежено придатні до військової служби внаслідок отриманих поранень і контузій під час бойових дій у складі російських окупаційних військ", – повідомляє розвідка.

Разом з цим, внаслідок підвищення напруженості занять, зросла кількість випадків самовільного залишення російськими військовослужбовцями польових таборів і полігонів, в т.ч. на нетривалий час (менше доби).

Тому окупаційне командування вживає додаткових заходів щодо недопущення перебування підлеглого особового складу поза розташуванням підрозділів. У військовослужбовців-окупантів в примусовому порядку вилучають всі особисті документи (паспорти, військові квитки, водійські посвідчення.