російським окупаційним військам доведеться йти з-під Бахмута Донецької області. Генерал Олександр Сирський загнав росіян на тому напрямку у патову ситуацію.

Про це розповів військовий експерт, військовий льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан

“З боку Попасної у напрямку Слов’янська й до кордонів Донеччини розташовано, як мінімум, три-чотири лінії оборони ЗСУ. Ці лінії оборони ще потужніші за лінію оборони, яка розташована в районі Бахмута. Дістатись кордонів Донеччини у цьому житті росіянам вже не вдасться”, – зазначив експерт в ефірі телеканалу.

За його словами, в керівних колах РФ уже обговорюють, що окупанти взагалі роблять на Бахмутському напрямку.

“Постає питання, що росіяни взагалі роблять у районі Бахмута. Це питання вже починає обговорюватися керівництвом РФ. Виходячи із ситуації, в яку їх загнав генерал Сирський, росіянами може бути ухвалене рішення щодо відступу назад. На лінію оборони, яка була ще до початку наступальних операцій РФ, за Попасну. Генерал Сирський гарний стратег. Він загнав росіян у патову ситуацію, з якої вийти з плюсами неможливо”, – наголосив Світан.

Він зазначив, що в боях за українське місто-фортецю російські окупанти вже втратили близько 100 тисяч військових: 20 тисяч вбитими та 80 тисяч – пораненими. 

Додамо: Російські окупанти у найгарячішій точці на карті бойових дій, Бахмуті Донецької області, почали економити боєприпаси.

Про це розповів аеророзвідник ТРО, військовий експерт Андрій Коваленко, коментуючи ситуацію на Бахмутському напрямку.

“Траса життя на Бахмут через Іванівське перебуває під контролем ЗСУ”, – зазначив він.

Водночас артилерії у росіян не поменшало, як заявляв керівник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин. Така інформація не відповідає дійсності. Очевидно, що це – частина внутрішніх “розбірок” з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.

Проте, якщо рік тому окупанти не економили боєприпаси по всій лінії фронту, то зараз не можуть такого дозволити.

“Якщо йде інтенсивний штурм в Бахмуті, то в Авдіївці рівнозначного застосування артилерії вони забезпечити не можуть. Нестачу артилерії вони доповнюють авіабомбами. І тут єдиний спосіб – збивати носії. Для цього потрібні далекобійні ракети для Петріотів і винищувачі”, – пояснив аеророзвідник.

Також він розповів про те, що українські сили оборони дуже ефективно використовують ударні безпілотники, що дозволяє економити дефіцитні снаряди 155 калібру.

“За кількістю коптерів ворог нас переважає. По якості – йому не вдається їх використовувати так само ефективно, як ЗСУ. Місцями ворог переходить в оборону, зокрема у Вугледарі”, – додав Андрій Коваленко.

У той же час майор запасу Нацгвардії України, ветеран російсько-української війни, військовий аналітик Олексій Гетьман зазначив, що на Бахмутському напрямку потужність ворожих атак потрохи слабшає

“Росіянам потрібно звітувати на 9 травня й взагалі звітувати про свою так звану спецоперацію, що вона досягає успіхів. Росіяни за останні кілька місяців зазнали великих втрат. За орієнтовними даними – це 100 тис. військових, з них 20 тис. загиблими та 80 тис. пораненими. Це були переважно вагнерівці, яких восени минулого року було до 45 тис., а зараз залишилось не більше 5 тис. Наразі на Бахмутському напрямку перебуває приблизно 25 тис. російських військовослужбовців. Це 5 тис. вагнерівців і десь 20 тис. військових десантних військ армії РФ, які були переведені”, – пояснив Гетьман.

За словами військового аналітика, на Бахмутському напрямку противник розташував близько 60 одиниць танків різної модифікації, десь 450 одиниць важкої броньованої техніки. Приблизно 150 гармат та 150 одиниць РСЗВ.

“Це всі сили, які перебувають у районі Бахмута та які намагаються просунутися, щоб вийти на західні околиці міста. Але судячи з усього, в окупантів закінчуються окупанти. Потужність їхніх атак на цьому напрямку потрохи слабшає. Окрім того, в локальних боях ЗСУ звільняють деякі ділянки та потрохи просуваються”, – підкреслив Гетьман.