У травні стало відомо, що Служба безпеки України розкрила мережу агентів ФСБ, завданням яких було підготувати вбивство українських чиновників, включаючи президента Володимира Зеленського, голову СБУ Василя Малюка та голову ГУР Кирила Буданова.

За інформацією британської газети The Times, планувалося вбити Буданова під час скоординованої ракетно-безпілотної атаки.

Протягом кількох місяців Служба безпеки України вела спостереження за розробниками плану, які виявились двома полковниками Управління державної охорони.

Першого підозрюваного, про якого повідомили джерела у правоохоронних органах під ім’ям полковника Андрія Гука, звинувачують у тому, що він працював на ФСБ із 2014 року. Передбачається, що він завербував другу людину, полковника Олександра Деркача, і передавав групі накази ФСБ.

За словами журналістів, спілкування між убивцею та його кураторами було перехоплено СБУ за допомогою потужних технологій стеження. Малюк негайно повідомив про це Буданову. На вбивцю накинулася група збройного реагування, а СБУ підготувала швидку операцію із затримання його можливих учасників.

«Нашою метою було здійснити одночасний арешт, щоб вони не могли повідомити один одного, щоб вони не втекли», — сказав офіцер.

Першого чоловіка затримали порівняно легко. Другий не припаркувався та показав службове посвідчення через вікно. Однак поліцейський вдав, що не розглянув документ і підійшов ближче до машини, щоб відчинити двері та затримати чоловіка. Підозрюваний намагався виїхати, проте його затримали.

За словами журналістів, архітектором нової агресивної стратегії ФСБ вважається заступник директора відомства Сергій Корольов — лідер Путіна, який, як повідомляється, має глибокі зв’язки з російською мафією. У досьє на нього, наданому The Times українським ГУР, його називають «вовкодавом Путіна». Його завданням є збір інформації про інших членів російського уряду та усунення потенційних конкурентів.

ГУР звинувачує його в організації останнього замаху як подарунок Путіну напередодні запланованого святкування 9 травня. У СБУ заявили, що замах схвалено і координувався особисто директором ФСБ Олександром Бортниковим.