Помилуваних указом президента України Володимира Зеленського ветеранів бойових дій на Донбасі вже звільнили з в’язниць. Помилували тих військових, які не скоювали тяжких злочинів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook голови Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України, радника голови Офісу президента Олени Вербицької.
“Державна кримінально-виконавча служба повідомила про виконання указу президента України про звільнення учасників бойових дій у повному обсязі! Найближчим часом 31 родина зустріне своїх синів, чоловіків, батьків, братів, а хтось нарешті зможе потиснути руку своєму побратиму”, – повідомила вона.
Нагадаємо, цього тижня Зеленський підписав указ про помилування 31 засудженого ветерана АТО.
Таким чином, були звільнені засуджені за не важкі злочини. Зокрема, помилування не стосувалося військових, які скоїли ДТП у стані алкогольного сп’яніння або вбивство.
При визначенні осіб для помилування враховували їхні заслуги перед державою.
Під час розгляду справ були відібрані особи, які не вчиняли тяжких злочинів, повідомив голова Комісії у питаннях помилування Андрій Гота. Помилування, зокрема, не стосується справ щодо військових, які скоїли ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Також не розглядаються справи засуджених за вбивство.
Зі звільненими від покарання особами спілкуватиметься психолог, який працюватиме над їхніми бойовими травмами й допомагатиме соціалізуватися.
Комісія у питаннях помилування продовжуватиме спільну роботу з Консультативною радою. Заплановані подальші зустрічі голови ради з ув’язненими захисниками та вивчення їхніх справ. До кінця року її представники планують відвідати ще близько сотні місць позбавлення волі.
Водночас Андрій Гота повідомив, що Комісія розглядатиме питання про помилування не лише щодо ветеранів.
“Перед нею було поставлене завдання не чекати прохань про помилування, а самостійно шукати представників вразливих категорій серед засуджених: неповнолітніх, жінок з дітьми, людей з інвалідністю, детально вивчати кожну справу. Нині в роботі – розгляд прохань про помилування щодо засуджених неповнолітніх”, – цитує прес-служба ОП слова Готи.