Нардепу Ярославу Дубневичу, підозрюваному в махінаціях з коштами Укрзалізниці, можуть вручити ще одну підозру.

Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко.

Зараз Вищий антикорупційний суд розглядає справу про причетність Дубневича до махінацій при проведенні держзакупівель для потреб Укрзалізниці.

На стадії судових дебатів прокурор попросив суд задовольнити клопотання САП, взявши Дубневича під варту з можливістю внесення застави в розмірі 93 млн грн. 

Прокуратура наполягає, що перебуваючи на свободі, Дубневич матиме змогу схилити свідків та інших підозрюваних до зміни показів, відмови від показів.

«Ми вважаємо, що сьогодні здійсниться розслідування щодо інших можливих обставин, в тому числі, перевіряючи діяльність групи підприємств, пов’язаних з ТОВ Корпорація КРТ в межах інших кримінальних правопорушень. Тому не виключено, що можливо буде оголошено підозру ще по інших епізодах злочинної діяльності», — сказав прокурор.

Нагадаємо, прокурори САП просять суд заарештувати Дубневича з правом на внесення застави розміром 93 млн гривень.

31 жовтня Верховна Рада зняла недоторканність з нардепа Дубневича. Генпрокурор Руслан Рябошапка особисто повідомив йому про підозру.

Що цікаво, на арешт Дубневича дуже неочікувано відреагував екс-президент Петро Порошенко.

П’ятий президент України, нині народний депутат повідомив, що голосував у Верховній Раді за зняття недоторканності з депутата Ярослава Дубневича, який у попередньому складі парламенту був членом фракції «Блоку Петра Порошенка».

«Я голосував за зняття недоторканності. І це є принципова позиція. Якщо в слідчих органів є матеріали, які дозволяють його притягнути до суду, нічого додаткового не потрібно. Передавайте до суду і садіть у в’язницю. Якщо у вас нема матеріалів, збирайте, як ви це збирали 3,5 роки. Бо решта позицій, які були висловлені в висновках регламентного комітету, свідчать про те, що слідчим органам треба ще попрацювати. Працюйте. Наша позиція була – зняти будь-які перешкоди слідству. Арешт – це не є перешкода слідству», – сказав Порошенко.

Також, як заявив Адвокат нардепа –  за Дубневича готові поручитися його колеги з Верховної Ради.

На поруки Ярослава Дубневича “під письмове зобов’язання” готові взяти народні депутати Ігор Палиця, Віктор Бондар, Тарас Батенко, Анатолій Урбанський, Петро Юрчишин, Віктор Балога, Антон Кіссе, Сергій Мінько та Ігор Колихаєв.

Усі поручителі – з парламентської групи “За майбутнє”, в яку входить Дубневич.