Росія перекинула близько 30 тисяч військових і сучасну зброю до Білорусі протягом останніх днів, що стало найбільшою російською присутністю після закінчення Холодної війни, заявив 3 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

«Протягом останніх днів ми спостерігаємо значне переміщення російських військ у Білорусь. Це найбільше російське розміщення там з часів Холодної війни», – сказав Столтенберґ журналістам у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

За його словами, Росія, зокрема, перемістила до Білорусі винищувачі, ракетні комплекси «Іскандер», системи протиракетної оборони С-400. Столтенберґ закликав Росію до «деескалації» і вкотре нагадав застереження Заходу, що «будь-яка подальша російська агресія матиме тяжкі наслідки і високу ціну».

НАТО не має наміру вводити війська в Україну у разі можливого вторгнення Росії, але почало зміцнювати оборону сусідніх країн-членів, зокрема Естонії, Латвії, Литви й Польщі. Альянс також планує посилити оборону в Чорноморському регіоні поблизу Болгарії та Румунії.

Спільні військові навчання Росії і Білорусі неподалік кордонів України стартують 9 лютого і мають завершитися 20 лютого. Зокрема, про це повідомило Міноборони Росії.

«Перевірка сил реагування Союзної держави пройде в два етапи. На першому (до 9 лютого) буде виконано перекидання та створення у найкоротші терміни угруповань військ (сил) на території Республіки Білорусь, організація охорони та оборони важливих державних та військових об’єктів, охорона державного кордону у повітряному просторі, перевірка готовності та здатності чергових з ППО сил та засобів виконати завдання щодо прикриття важливих об’єктів на території Республіки Білорусь. Під час другого етапу перевірки (з 10 по 20 лютого) буде проведено спільне вчення «Союзна рішучість-2022», в рамках якого будуть відпрацьовані питання запобігання та відбиття зовнішньої агресії, а також протидії тероризму та захисту інтересів Союзної держави», – йдеться у повідомленні.

Практичні дії військ, як повідомляється, будуть відбуватися на полігонах Доманівський, Гозький, Обуз-Ліснівський, Брестський та Осиповицький. Планується задіяти аеродроми Барановичі, Лунинець, Ліда та Мачулищі.