Окупанти планують залучити свій стратегічний резерв у 150 – 200 тисяч мобілізованих. Вже є перші “дзвіночки”, що новий наступ росіян розпочався

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко. За його словами, ситуація і зараз є досить напруженою.
Як наголосив Романенко, на багатьох напрямках тривають запеклі бої. Потрібно методично та регулярно знищувати ворога.

Треба знищувати цю силу. І готуватися до майбутніх дій. Але захищатися, обороняти, а ще краще – згодом завершити стратегічну оборонну операцію і перейти до подальших контрнаступальних дій,– зауважив Романенко.

Для переходу у подальший контрнаступ потрібно буде сильно”знекровити” окупантів в боях. Паралельно потрібно підготувати власні резерви, щоб згодом перейти в атаку.
Як вважає Романенко, десь через місяць Росія мала б підготувати свій стратегічний резерв. Але вони вже зараз за необхідності завозять певні підрозділи.

2 мотострілецьку дивізію з навчального центру в Білорусі зірвали з підготовки і через територію Росії на лінію зіткнення дали. Перший пішов,– розповів Романенко.
Також, В Україні формують “Гвардію наступу”.
Міністерство внутрішніх справ формує 8 штурмових бригад, які займатимуться звільненням окупованих територій. Процес вже триває.
Основу цих бригад складуть військові та поліцейські, які мають великий бойовий досвід та проявили себе на передовій. Набір у підрозділи вже відкритий. Національна гвардія України запрошує у “Буревій”, “Червону калину”, “Кара-Даг”, “Рубіж”, “Спартан” та легендарний “Азов”. Державна прикордонна служба України чекає нових бійців у бригаді “Сталевий кордон”, а Національна поліція України – у штурмовій бригаді “Лють”.
Як наголосив Романенко, ці 8 штурмових бригад почнуть використовувати, коли ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію. Після втрати наступального потенціалу ворога українські військові перейдуть в контрнаступ. І тоді настане час “Гвардії наступу”.

Військовий експерт нагадав, що підрозділи ЗСУ намагатимуться пробивати фронт та максимально швидко просуватися вперед, не затримуючись на населених пунктах. Натомість різні міста та села, на його думку, зачищатимуть вже бригади з “Гвардії наступу”.

Якщо ЗСУ затримуватимуться на кожному населеному пункті, то наступальний імпульс дуже швидко заклиниться. А це неприпустимо. Тому тоді, коли населений пункт буде оточений, туди входитимуть ці бригади з “Гвардії наступу”, які проводитимуть зачистки. А в цей час підрозділи ЗСУ йтимуть далі звільняти території,– припустив Романенко.
Запорізьке угруповання російських військ значно слабкіше і вразливіше, ніж донецьке чи луганське, а тому будь-які плани РФ щодо наступу на цьому напрямку можуть завершитися чимось куди більшим, ніж просто фіаско.

Впевненість у цьому висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. На його думку, для успішного повноцінного наступу на Запорізькому плацдармі російським окупантам необхідно ресурс порівнянний з не менше 80 батальйонних тактичних груп (БТГр), але на сьогодні у РФ там сконцентровано всього близько 30 БТГр.

За інформацією експерта, ситуація така, що навіть у кістяка угруповання не все добре з комплектацією і боєздатністю, для проведення масштабних наступальних операцій:

“Кістяком Запорізького угруповання залишаються 19-та і 42-та МСД 58-ї ОВА ЮВО. При цьому не можу сказати, що ці підрозділи можуть похвалитися якоюсь феноменальною боєздатністю. Наприклад, підрозділи 19-ї МСД, а саме 429-ї і 503 МСП мають приблизно 50% -60% штатну комплектацію по ББМ. Танк в складі даних БТГр і зовсім є рідкісним звіром. Аналогічна картина і в середовищі 42-ї МСД, а саме 70-м, 71-м і 291-м МСП. Більш-менш з комплектацією у 78-го МПСН “Ахма-північ” і тільки з тієї причини, що він особливо не лізе на передок”.

Коваленко додав, що на цей час матеріально-технічне забезпечення угруповання на Запорізькому напрямку здійснюється не на найвищому рівні, а в разі активізації бойових дій і зростанні потреб в 3-4 рази і зовсім просяде.

“Таким чином, нинішнє угруповання на Запорізькому плацдармі дозволяє російським військам в першу чергу вести оборонного типу дії, і якщо ми говоримо про наступ, то фронт у більш ніж 100 км їм нинішньою кількістю, нинішньою комплектацією і рівнем забезпечення, ніяк не охопити і не продавити”, – упевнений експерт.