У зимовий період наше головне завдання – вичавити максимум із оборонної позиції та ефективно відобразити наступ противника. Російська наступальна операція на Сході розпочалася в умовах дощів і продовжуватиметься до виснаження накопичених ресурсів. Там, у ЗСУ з’явилася реальна перевага, однак успіх цієї стратегії залежатиме від достатньої кількості техніки.

Про це повідомив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий аналітик Роман Світан.

«В даний час наші військові активно справляються з цим завданням, щодня завдаючи значних втрат російським силам. Понад тисячу росіян щодня стикаються з опором, намагаючись повернутися на свої бази. Взимку українські військові можуть спробувати змінити динаміку на лівобережжі Херсона. План включає створення тактичних баз, їх поетапне перетворення в оперативні структури» — зауважив експерт.

Однак успіх цієї стратегії залежатиме від наявності достатньої кількості техніки, боєприпасів, особового складу та резервів.

Світан також роз’яснив, як погодні умови вплинуть на перебіг воєнних дій.

Полковник запасу додав, що як тільки контроль буде встановлено над Ясинуватською розвилкою, жителі Донецька, Макіївки та Ясинуватої швидко змінять своє становище. Йдеться про всіх росіян, які з’явилися у цих містах за останні 50-70 років, включаючи останні 10 років.

Світан пояснив важливість Авдіївки, наголосивши, що її утримання є ключовим для звільнення Донецька, Макіївки та Ясинуватої.

Також додамо, що сили оборони України почали неочікуваний для противника наступ в Донецькій області. Стало відомо про просування в напрямку населеного пункту Майорське.

Аналітик вказує на те, що основна мета руху спрямована на місто Горлівка, і місто Торецьк, яке розташоване західніше. Торецьк важливий для ЗСУ як ключовий рубіж, який знаходиться на висоті і дозволить здійснювати вогневий контроль на цьому напрямку.

Якщо ЗСУ вдасться просунутися за Майорське до селища Гольмівський, це може вказувати про контроль ЗСУ над північною частиною Горлівки, вважає Світан.

За його словами, зараз цей рух можливий завдяки твердому покриттю Горлівської агломерації. Полковник у відставці переконаний, що цей напрямок є одним з двох найбільш перспективних для просування Сил оборони взимку, інший напрямок — це Донецьк із Авдіївки.

«На Авдіївку зараз росіяни намагаються наступати, завдання ЗСУ – витримати цей тиск і по максимуму знищити особовий склад та техніку. Далі, якщо буде достатня кількість сил та засобів, бійці зможуть рухатися в сторону Донецька та Ясинуватої», — впевнений Світан.

В той же час, російські загарбники готуються до того, що Сили оборони вже взимку почнуть штурмувати тимчасово окупований Донецьк.

Про це в ефірі телемарафону заявив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Вони чекають, що найближчим часом буде якийсь переломний момент і їм все ж не втримати той умовний успіх, який вони мали на Авдіївському напрямку», — сказав він.

Голова МВА розповів, що з Донецька почали масово виїжджати цивільні люди. На цей крок їх наштовхують розмови окупантів про те, що вони можуть не втримати оборону та ризикують зустрітися з ЗСУ під Донецьком ще до весни.

«І люди це бачать — дійсно є паніка», — передав Барабаш.

З його слів таксисти з Харцизька та Макіївки вже відмовляються їхати в Донецьк.

Також, очільник міськадміністрації розповів, що в останні кілька днів тиск під Авдіївкою «відчутно посилився». Зокрема, ЗС РФ збільшили кількість атак та штурмів.