Верховна Рада проголосувала за звільнення міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Однак українці ще побачать його у політиці.

Експерт з питань управління репутацією Борис Тизенгаузен заявив, що діяльність будь-якого міністра, який би обійняв посаду в розпал пандемії, була б незадовільною для частини українців. Однак він заявив, що Степанов ніколи не ховався від якихось атак, а відповідав на них.

За словами Тизенгаузена, Степанов був самостійним та розумним гравцем у політиці ще від того часу, коли очолював Одеську облдержадміністрацію. Експерт зауважив, що ексміністр дуже правильно побудував точку виходу й одразу став частиною нової влади.

“Степанов – розумний гравець, логічний. Я думаю, ми його ще побачимо у політиці”, – припустив експерт.

Тизенгаузен припустив, що Степанов, як мінімум, може бути присутнім у політичному житті Одеської ОДА. Якщо ж ні, то він точно не зупиниться. Експерт підсумував, що колишніх політиків в Україні не буває.

Водночас, Віктор Ляшко може замінити Максима Степанова на посаді міністра охорони здоров’я. Очільник будь-якого міністерства насамперед повинен бути фаховим менеджером, а головний санітарний лікар має досвід і володіє цією якістю.

За словами експерта, Віктор Ляшко – більш спокійний і не схильний до зайвого самопіару, на відміну від колишнього глави МОЗ.

Експерт зазначив, головний санітарний лікар України більше є менеджером, ніж був Максим Степанов. До того ж Ляшко має профільну освіту.

Водночас Борис Тизенгаузен зауважив, що міністр не повинен володіти навіть профільною освітою, Адже в європейських країнах очільник міністерства охорони здоров’я може успішно стати міністром оборони. Тому що це суто менеджерська позиція.

“Я думаю, він буде себе показувати не гірше, ніж Максим Степанов, а в деяких моментах – навіть краще”, – підкреслив політолог.

І додав, найголовніше, що Віктору Ляшку вдалося налаштувати відносини з опозицією. Зокрема, з “Голосом”, який і збирав голоси за відставку Максима Степанова. Тому випробувальний термін у пів року на посаді очільника МОЗ головний санітарний лікар має використати по максимуму.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.