Нещодавно з’явилася інформація, що Росія перемістила до Білорусі авіацію, яка може нести гіперзвукову зброю, а саме ракети типу “Кинджал”. Все це відбувається на тлі безкінечених “навчань” білорусів біля наших кордонів.

Про це одному з українських телеканалів розповів колишній працівник СБУ та експерт Інституту майбутнього Іван Ступак. Він також зазначив, що попередньо була інформація, що білоруська військова техніка, снаряди, ракети тощо – навпаки вивозяться для потреб російської армії.

І саме ця інформація, давала нам підстави, оцінювати ймовірність вторгнення Білорусі на нашу територію, як дуже мінімальну. Очевидно, що ніхто не буде вивозити власне озброєння, якщо у тебе є наміри наступати.

Так, тепер є ці інформація про Міги. Для себе, я поки не можу скласти думку, для чого вони нагнали авіацію до Білорусі. Лукашенко віддав росіянам у користування аеродром Лунінець – він поруч із українським кордоном, для того, аби росіяни його використовувати,– зазначає Ступак.

За словами фахівця, цей аеродром був закинутий, тож його відремонтували. Раніше, саме у цьому місці, могла перебувати авіація, яка могла нести ядерну зброю.

Ракета “Кинджал” може летіти дуже далеко, будемо спостерігати за ситуацією. Поки у нас не було інформації про збиття таких ракет, тому поки в Україні ще немає таких засобів ППО.