Як заявив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун, українські військові сили продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бахмутському напрямках. Окупанти зазнають втрат біля Роботиного та Вербового.

На днях стало відомо, що ЗСУ змогли прорвати оборону росіян біля Вербового і наші захисники продовжують на тій ділянці поливати ворога вогнем.

За словами Штупуна, на Мелітопольському напрямку триває наша наступальна операція. Українські військові успішно відбивають атаки противника в районі Роботиного і закріплюються на раніше вже зайнятих там рубежах. Схожа ситуація біля Вербового. Там ворог перебуває під прицільним вогнем нашої артилерії.

Окупанти постійно підтягують резерви на Мелітопольський напрямок, бо зазнають втрат. Росіяни продовжують окопуватися вглибині своєї оборони.

Полковник уточнив, що за минулу добу на Таврійському напрямку виконано 821 завдання.

22 вересня Силам оборони вдалося прорвати російську оборону біля Вербового. Про це заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Сил оборони України Олександр Тарнавський.

В Інституті вивчення війни наголосили, що за росіянами ще залишаються кілька позицій на тій ділянці. Загалом аналітики підтвердили просування українців на Запоріжжі. Успіх ЗСУ на цьому напрямку вочевидь непокоїть окупантів. Адже вони почали робити те, чого раніше ще не робили – перекидати свої елітні угруповання у Запорізьку область.

Особливо росіяни тремтять за місто Токмак, яке використовують як логістичний хаб. Вони звели навколо нього багатошарову оборону і продовжують її укріплювати. За словами Тарнавського, саме зі звільнення Токмака розпочнеться найбільший прорив в українському контрнаступі.

Важливими кроками до деокупації цього міста стали звільнення села Роботиного та успіх біля Вербового.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що «Запорізький трикутник пожвавився».

«Ніякого затишшя не було, а була важка робота по створенню умов для «пожвавлення». Зокрема, по виснаженню того ресурсу, який був перекинутий російським командуванням з Луганської області в Запорізьку.  Вельми цікавим є те, що в міру пожвавлення руху СОУ в трикутнику Новопроковповка-Вербове-Очеретувате, в ЗМІ заговорили про те, що Путін, нібито, віддав наказ Шойгу зупинити наступ української армії в Запорізькій області за всяку ціну», — написав він.

Експерт упевнений, що в командуванні РОВ хочуть загальмувати просування СОУ в надії, що воно не прорве другу лінію оборони до погіршення погодних умов.

«Практично одночасно, свою боєздатність втратили підрозділи 810-ї ОБрМП, була ліквідована значна частина офіцерського складу підрозділів 7-ї ДШД і підірвана боєздатність 234 і 237 ДШП 76-ї ДШД. До слова сказати, саме тих, що повинні були взяти безпосередню участь в оточенні СОУ в трикутнику. Тобто, ті підрозділи, які повинні були взяти участь в «розгромі» СОУ, дуже швидко самі ж втомилися. І тут же почалося … в західному і південно-західному секторі у Вербового СОУ просунулися, пройшовши другий рубіж другої лінії оборони, продовжуючи охоплення села. У північному секторі посунулися до Новофедорівки», — зазначив аналітик.

За словами Коваленка, в Ппвнічному і північно-східному секторі від Новопрокопівки аналогічно, є просування СОУ і охоплення села по лівому флангу від траси 0408.

«Крім того, був пройдений дуже складний укріп-лабіринт «Олень». По суті, після падіння «Оленя» оленям вже робити у Новопрокопівці нічого, але тактика РОВ не така. Вони будуть до останнього сидіти у всіх норах, траншеях, окопах, ВОПах і ніхто не віддасть наказу їм відходити на інші позиції, поки не прилетить те, що їм вже цього зробити не дасть. А після того як будуть ці позиції СОУ зайняті, окупанти почнуть їх несамовито контратакувати, намагаючись відбити», — зазначив він.

Коваленко розповів, що українські захисники вирішують своє завдання – максимально поліпшити свої позиції, щоб сезон дощів і погіршення погодних умов нас застав там, де ці погодні умови не грають незначну роль.

«І в Запорізькій області таких ділянки може бути три, максимально несприятлива, середньої терпимості і максимально позитивна для наших дій. І навіть вихід СОУ на ділянку середньої терпимості для командування РОВ вже буде поразкою», — додав аналітик.