Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг знову заявив про те, що нова агресія проти України, якщо на неї наважиться Російська Федерація, матиме дуже високу ціну для самої Росії. Про це керівник Альянсу заявив сьогодні під час прес-конференції за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Румунії Ніколає Чуке, з яким, серед іншого, обговорив розвиток ситуації на східних кордонах України, дана інформація оприлюднена на сайті НАТО.

Незважаючи на міжнародні заклики до прозорості та деескалації, (російське – ред.) військове нарощування продовжується. Ми зробили дуже зрозумілим, що будь-яка подальша агресія проти України потягне за собою дуже високу ціну. Ми також продовжуємо підтримувати нашого близького партнера Україну, політично та практично. Ми стоїмо за суверенітет та територіальну цілісність України, а також за право України обирати свій власний шлях, – заявив Єнс Столтенберг.

Він зауважив, що НАТО залишається готовим до змістовного діалогу з Російською Федерацією, і має намір скликати Раду НАТО-Росія «якомога швидше» у наступному році.

Я маю намір скликати нову зустріч Ради НАТО-Росія якомога швидше у Новому році. Будь-який діалог з Росією має мати за основу ключові принципи європейської безпеки та розглядати занепокоєння НАТО стосовно дій Росії. Він має відбуватися за умови консультацій з європейськими партнерами НАТО, включаючи Україну, – наголосив Генеральний Секретар НАТО.

Столтенберг подякував Румунії за важливий внесок, який вона робить у безпеку в Чорноморському регіоні, а також за підтримку партнерів НАТО, включаючи Молдову й Україну.

У НАТО неодноразово наголошували, що рішення про можливий вступ України до блоку вирішуватимуть самі країни — учасниці альянсу, а Україна — суверенна держава, яка має сама визначати своє майбутнє. Столтенберг також наполягає, що підтримка Києва з боку НАТО не становить загрози Москві.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібна чітка тимчасова перспектива від НАТО щодо вступу в Альяснс. Він зазначив, що країна прагне її отримати у 2022 році.

Усі ми не можемо сьогодні прийняти тезу, яка сьогодні теж дуже популярна, про ЄС через 30 років, а НАТО колись через років 50. Це демотивує всіх і сповільнює. Для швидкого руху ми не повинні витрачати час на якісь другорядні речі. Ми прагнемо якнайшвидше отримати дуже чітку тимчасову перспективу від НАТО. І хочемо її отримати у 2022 році, – сказав Зеленський під час конференції керівників закордонних дипломатичних установ України “Дипломатія 30. Стратегія сильної держави”.