Візит глави партії ОПЗЖ Віктора Медведчука в Росію має безпосереднє відношення до національної безпеки України і є інформаційною атакою на керівництво нашої країни.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», пише Укрінформ.

За його словами, поїздка Віктора Медведчука і представників ОПЗЖ в Москву має безпосереднє відношення до національної безпеки, тому що зараз відбувається інформаційна атака.

«Поїздка цих панів (Віктора Медведчука і представників ОПЗЖ в Москву – ред.) має безпосереднє відношення до національної безпеки, тому що зараз відбувається інформаційна, психологічна атака на Президента, на уряд України, на все українське населення. Ця атака відбувається з боку Російської Федерації », – заявив Данілов.

Данилов також нагадав, що вже 25 грудня 2019 року Апарат РНБО був проінформований про загрозу пандемії та про важливість вакцинації.

«Ми поставили на моніторинг всі компанії в світі, які займаються цим питанням. На сьогоднішній день їх 227 … і 13 компаній – на кінцевому етапі вироблення цих вакцин. Жодна вакцина офіційно ніде не зареєстрована, крім Англії, яка почала процес вакцинації », – розповів секретар РНБО.

Він також уточнив, що згідно з оперативними даними, з 13 вакцин на фінальній стадії розробки тільки вісім дійсно є перспективними. «І російської вакцини серед них і близько немає», – зазначив Данілов.

Коментуючи питання про так звані домовленості Медведчука про виробництво російської вакцини «Супутник V» в Харкові, він зазначив, що це виключено. Підприємство не має необхідного обладнання, крім того, російська вакцина не пройшла відповідної реєстрації.

«Російська Федерація може в кращому випадку лише в травні отримати будь-яку цивілізовану реєстрацію. До тих пір – це незрозуміло що», – сказав Данилов, додавши, що якби якість цієї вакцини не викликала сумніву, то вакцинованих росіян вже було б багато.

Секретар РНБО також повідомив, що в Україні в першому кварталі 2021 року планується почати вакцинацію від коронавірусу.

«Ми розраховуємо, що в першому кварталі наступного року ми почнемо вакцинацію нашого населення. Ми чітко розуміємо скільки ми отримаємо вакцини, від кого … Прийнято рішення, що як тільки відбудеться реєстрація ВООЗівської, або європейської, або американської, то у нас реєстрація буде за скороченою процедурою », – зазначив Данілов.

Він також запевнив, що питання логістики, зберігання вакцини, необхідної кількості медперсоналу для вакцинації вже розроблені.

«Найближчим часом з’явиться публічний медичний портал Апарату Нацбезпеки і оборони, де кожен громадянин України зможе побачити, куди він може прийти і отримати вакцину», – повідомив секретар РНБО.

У телеграм-каналі “Легітимний” відзначили наступне:

Медведчук вирішив зіграти ва-банк у “Вакцина кейсі”, представивши себе як рятівник України від коронавірусу, якому не дала здійснити задумане українська влада. Лідер ОПЗЖ на ділі розуміє, що Міністерство охорони здоров’я не сертифікує виробництво “Супутника V”, оскільки досягнуто домовленості про постачання від західних партнерів.

У той же час Путіну він обіцяв, що зможе кулуарно “вирішити питання” (не без вигоди для себе, природно), тому тепер політик намагається “зберегти обличчя” в світлі чергового провалу. Тому зараз на його каналах будуть активно розвивати мессендж про некомпетентність влади в боротьбі з вірусом, хоча ефективність вакцини викликає великий сумнів.

У телеграм-каналі Klymenko Time також не обійшли стороною цю тему.

Цікава історія – в ОПЗЖ вже прямо заявили, що домагатимуться організації виробництва російської вакцини “Супутник V” в Україні.

Акцентовано меседж озвучив Віктор Медведчук. Каже, 8 грудня він під час поїздки в Москву обговорив питання організації саме виробництва вакцини в Україні:

“… Ми заслухали підсумки роботи робочої групи і висновок, який був відповіддю на доручення президента Росії і можливості передачі технології на виробництво вакцини, сировини в вид клітинної лінії, для того, щоб це виробництво могло здійснюватися в Україні. Більш того, ми не тільки обговорювали цю тему теоретично, ми, природно, шукали виробничі майданчики. І знайшли підприємство “Біолік” в Харкові “

Ось, до речі, і “Біолік” знову сплив. “Опоплатформа” підвищує ставки і напевно вже буде дотискати цю тему, виставляючи тепер владу Зеленського ворогами українців в питанні боротьби з “короною”.

Йде вже фактично відкрита війна вакцинних лобі Заходу і Росії – в Україну. І не дивно – питання про мільярди доларів. Та й, при цьому, про рейтинги теж.