Партія “Слуга народу” може увійти в коаліцію з “Голосом”, якщо її чисельність впаде нижче 226 осіб. У ЗМІ пишуть, що ці конструкції поки носять суто теоретичний характер.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на власні джерела.

“Такі сценарії потенційно можливі, якщо у фракції станеться якесь справді велике, системне загострення. Як бачимо, історія з Леросом до цього не привела, хоча, може, її для цього й інспірували”, – розповіло джерело.

На його думку, одним із приводів для такого конфлікту міг би стати розгляд у Раді будь-важливого документа, пов’язаного з ситуацією на Донбасі. Однак, напрацювань щодо виборів в ОРДЛО, амністії або інших чутливих питань поки немає.

Крім того, в уряді можуть відбутися і більш масштабні перестановки. “Слуга народу”, депутатські групи “Довіра” і “За майбутнє” можуть створити коаліцію.

Також в уряді можуть відбутися і масштабні кадрові зміни. Про це повідомив глава президентської фракції в парламенті Давид Арахамія. За його прогнозами, ротації можуть відбутися щодо “двох – трьох міністерств з економічного блоку”.

“Я не виключаю, гадаю, що восени точно можуть бути якісь ротації по окремих міністерствах. Два-три міністерства, думаю. Які, казати не буду, а то люди зовсім перестануть працювати”, – сказав Арахамія.

За його словами, йдеться про ротації в економічному блоці. “У нас же люди найбільше якраз незадоволені економічним блоком. Потрібні люди, які не просто мають бачення і програми, а які можуть їх швидко імплементувати в життя. У нас найбільше лихо – величезна бюрократія у всіх процесах”, – сказав нардеп.

Згодом, слова Арахамії про можливі зміни в уряді підтвердив голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко та перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Корнієнко зауважив, що в “Слузі народу” є питання щодо роботи податкової та митниці. Якщо ці питання не будуть вирішені, парламент може змінити очільників Мінекономіки та Мінфінансів.

До яких міністрів “має питання” “Слуга народу” :

  • Міністр фінансів України з 30 березня 2020 року – Сергій Марченко. На цій посаді він замінив Оксану Маркарову.
  • Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з 17 березня 2020 року – Ігор Петрашко. Його попередником був Тимофій Милованов.

Які саме питання є у “слуг народу” до міністрів :

  • За словами Корнієнка, питання до міністрів стосуються, наприклад, кадрових призначень. Зокрема, у митниці, податковій тощо. На ці питання міністрам треба у першу чергу дати відповіді профільним комітетам ВРУ.

Окрім того, голова фракції “Слуга народу” заперечив імовірність зміни посад для очільника СБУ Івана Баканова і генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.