Є підстави вважати, що Росія готує наступ на Україну. Про це в інтерв'ю журналу "Новое время" заявив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.

Він зазначив, що є декілька індикаторів підготовки наступу Росією.

"По-перше, вони збільшили кількість військ у зоні конфлікту. Наприклад, там, де було вісім тактичних батальйонів біля українсько-російського кордону, їх стало 12. І це тільки в моїй зоні відповідальності. Вони також істотно збільшили кількість авіації, готової до дій із повітряних баз по той бік лінії фронту, біля Донецька", – сказав Наєв.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також, за його словами, у Донецькій і Луганській областях з'явилися російські диверсійно-розвідувальні групи, це вдалося встановити завдяки перехопленню розмов.

Крім цього, він зазначив, що присутність генералів доводить імовірне перегрупування військ, а це може свідчити про підготовку наступу.

"Розвідувальні потужності збільшилися втричі більше ДРГ, більше груп перехоплення радіопереговорів, більше шпигунів. Таке відбувається, як правило, напередодні наступу", – заявив він.

Генерал вважає, що ймовірність наступу зросла після захоплення РФ українських кораблів і моряків у Чорному морі 25 листопада 2018 року. На його думку, РФ хоче взяти під контроль узбережжя Азовського моря та розширити зону присутності через Маріуполь до анексованого Криму.

Він попередив, що заяви РФ про нібито плани українських військових застосувати на Донбасі хімічну зброю можуть бути медійним супроводом для виправдання наступу. 

Нагадаємо, 3 грудня 2018 року начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив, що під час навчань "Восток-2018" Росія перекинула на базу біля українського кордону приблизно 300 танків Т-62, а в акваторії Азовського моря збільшила кількість своїх кораблів "практично вдвічі".

5 грудня спікер міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявляла, що Київ нібито готує провокації на Донбасі.

"Не може не викликати занепокоєння інформація про можливість здійснення київськими силовиками на Донбасі провокацій різного масштабу, зокрема з використанням хімічних речовин отруйної дії", – сказала вона.

Нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук заявив, що слова Захарової можуть свідчити про підготовку російської провокації на Донбасі із застосуванням хімічної зброї.