Сьогодні стало відомо, що голова Опішнянської ОТГ Микола Різник звинуватив колегу чиновника Полтавської ОДА у спробі віджати 1 тис. га землі у громади. За його словами землю нібито пропонували віддати «харківським інвесторам» в обмін на субвенції із держбюджету.

У коментарі для видання НВ Різник розповів, що навесні до нього зателефонував перший заступник губернатора Полтавської області Дмитро Лунін і попросив зустрітись з інвесторами із Харкова.

Але згодом до голови громади вже прийшли люди, які назвались «представниками кооперативів Слобожанщини».

«Люди прийшли до мене, почали розказувати, що вони є представниками кооперативів, хочуть інвестувати і так далі. Я їм також розказав, що у нас є власне комунальне підприємство, що ми готові співпрацювати. Але вони виставили умову про передачу землі їм у власність. Я відповів, що нам це однозначно нецікаво», — розповів Різник.

Він запевняє, що громада тоді була готова надати землі лише в оренду, щоб отримувати кошти в бюджет від податків. Але натомість «інвестори» хотіли більшого, вони просили передати їм у власність близько 1 тис. га землі, яку отримала Опішнянська громада після відкриття ринку землі.

Різник завіряє, вони мали витяги із Держгеокадастру в якому були вільні землі, які уже були опрацьовані й поділені по 2 га.

«Я відмовився віддавати землю. Причому землю вони просили віддати приватним особам з Харківщини», — розповідає Різник.

Та додав:

«Я сказав, що землю віддавати так не буду, лише у оренду. А він відповів, що якщо не хочу по-хорошому, то буде по-поганому. Одне із „по-поганому“ він озвучив: що візьмуть АТОшників, які прийдуть, заблокують роботу і інші методи, які він не уточнив», — каже очільник Опішнянської громади.