2-3, але не тижні, а роки: Тука розповів, коли ЗСУ звільнять всі окуповані території

Тука певен, що прогнози про повернення в 2023 році на кордони 1991 року – це “безвідповідальні заяви”.

Українська армія в 2023 році не зможе звільнити всі окуповані території. Для цього потрібно мінімум 2-3 роки, за умови, якщо західні союзники продовжуватимуть підтримувати Україну.

Про це заявив колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації, ексміністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв’ю Главреду.

Рік важких боїв

“Що ж стосується більш довгострокової перспективи, то 2023 рік, із моєї точки зору, буде роком важких боїв. І я далекий від шапкозакидницьких настроїв, тому що об’єктивних передумов для успішного завершення військової кампанії поки що, на жаль, немає”, – вважає Тука.

Він закликає українців налаштовуватися на продовження важкої кровопролитної війни.

За словами Туки, прогнози про повернення в 2023 році на кордони 1991 року – це “безвідповідальні заяви” і “такі шапкозакидницькі заяви – неприпустимі”.

Скільки триватиме війна
На його думку, ЗСУ звільнять всі українські території лише через мінімум 2-3 роки.

“Якщо все буде йти так, як би хотілося, то це процес ще, як мінімум, двох-трьох років. Якщо наші західні партнери не змінять своє бачення того, що відбувається зараз в Україні і ймовірних сценаріїв завершення війни. Самостійно українці не зможуть досягти успіху військовим шляхом. А, на жаль, наполягання на Заході змінюються дуже і дуже повільно, але процес йде”, – сказав Тука.

Він нагадав, що багато представників Заходу не вірили в те, що Україна може перемогти або зупинити Росію.

“Згадайте, з якою недовірою на початку березня Україні передавали перші озброєння, а ми, як діти, раділи цьому. У той момент ніхто з наших партнерів не вірив у можливість успіху України, ніхто не вірив, що ми здатні вистояти і дати відсіч Росії. На Заході до всього, що відбувається ставилися дуже скептично”, – додав Тука.

Щобільше, Україна повинна бити по об’єктах прикордонних областей РФ і Білорусі

Важливо бити по залізничних станціях, нафтових базах, військових складах і військових частинах країни-окупанта і її держави-союзниці.

Україні важливо знищувати об’єкти окупантів, які впливають на хід війни проти нашої держави, навіть якщо вони розташовані на території країни-агресорки Росії. До цього списку належать, зокрема, військові частини, військові склади, нафтові бази тощо.

Більше того – по таких об’єктах варто бити і на території Білорусі, яка допомагає російським загарбникам воювати проти України. Таку думку висловив колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації, екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв’ю Главреду.

“Існують сотні й навіть тисячі реперних точок на території прикордонних областей РФ (залізничні станції, нафтові бази, військові склади, військові частини), і їх необхідно системно знищувати. Між іншим, це стосується не тільки території Росії, але й Білорусі. Звичайно, Україні невигідно отримати додатковий фронт. Але й залишатися “хлопчиком для биття”, коли з території Білорусі продовжують завдаватися удари по наших мирних містах, а ми у відповідь мовчки спостерігаємо, не можна”, – зазначає Тука.

Він наголосив: білоруси повинні відчути, до яких наслідків може призвести така підла позиція як їхнього самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, так і їх самих.