У Білогорівці Луганської області українські військові відбили штурм російських окупантів.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“У Білогорівці українські військові відбили штурмові дії противника.
Окупанти відійшли. Основні зусилля орків зосереджені на встановленні контролю над територією Луганської області у межах адміністративних кордонів”, – написав він.

За словами голови Луганської ОВА, окупанти продовжують обстрілювати населені пункти області.

“На нещодавно окупованих територіях росіяни встановлюють свої порядки, розповідають нісенітниці про відкриття шкіл з 1 вересня, швидке відновлення комунікацій. Це все брехня, те саме було в Маріуполі – всі бачили, як бігла вода зруйнованими будинками. Єдине, на що здатні рашисти – це тероризувати місцеве населення. орки вже шукають активістів та родини військових, в цьому допомагають колаборанти”, – зазначив Гайдай.

Зазначимо: На думку військових експертів, захоплення міста коштувало Росії величезних втрат
У понеділок українські війська зайняли нові оборонні рубежі на сході країни, готуючись до наступного тяжкого етапу війни.

Взяття російськими силами Лисичанська поклало край одній з найбільших битв у Європі з часів Другої світової війни, під час якої Москва протягом двох місяців обрушувала всю міць своїх сухопутних військ на невелику ділянку лінії фронту та захопила Луганську область.

Захоплення Луганська знаменує собою найбільший військовий успіх Росії з того часу, як наприкінці травня вона захопила Маріуполь.

Обидві сторони зазнали величезних втрат. Лисичанськ, сусідній Сєвєродонецьк та прилеглі міста були стерті з лиця землі внаслідок безперервних російських бомбардувань.

Військові експерти кажуть, що ця битва може виявитися вирішальною у війні – не через стратегічну цінність самих зруйнованих міст, яка є невеликою, а через вплив втрат на здатність обох сторін боротися далі.

“Я думаю, що це тактична перемога Росії, але – (здобута) ціною величезних втрат”, – зазначає Ніл Мелвін з лондонського аналітичного центру RUSI.

Москва сподівається, що відступ України дасть російським силам імпульс для просування на захід до Донецької області, де Україна все ще утримує міста Слов’янськ, Краматорськ та Бахмут.

Губернатор Луганська Сергій Гайдай визнав, що весь його регіон тепер фактично знаходиться в руках Росії, але сказав агентству Reuters: «Нам треба виграти війну, а не битву за Лисичанськ… Це дуже боляче, але це не поразка у війні».

Роб Лі, співробітник американського Інституту досліджень зовнішньої політики, каже, що Україні легше захищатиме нову оборонну лінію, ніж кишеню в Луганській області, від якої їй довелося відступити.

«Це те, що Путін може піднести як знак успіху, – сказав він. – Але загалом це не означає, що Україні доведеться поступитися чи здатися найближчим часом».

Надії України на контрнаступ частково залежать від отримання додаткової зброї від Заходу, включаючи ракети, які можуть нейтралізувати величезну перевагу Росії у вогневій могутності, завдаючи ударів глибоко за лінією фронту.

Минулого тижня Україна здобула власну велику перемогу, витіснивши російські війська з острова Зміїний, безлюдного, але стратегічно важливого острова в Чорному морі, який Москва захопила в перший день війни, але більше не могла захищати від українських ударів.

У понеділок військові України заявили, що тепер на Зміїному піднято прапор України.

На думку Мелвіна, вирішальна битва за Україну, швидше за все, відбудеться не на сході, де Росія веде основний наступ, а на півдні, де Україна розпочала контрнаступ з метою відвоювати територію.

У нічному відеозверненні президент України Володимир Зеленський у неділю ввечері поклявся повернути втрачені території за допомогою далекобійної західної зброї.

“Ми відновимо стіни, ми відвоюємо землю, але насамперед необхідно захистити людей”, – сказав Зеленський.