Як нагадав 24 каналу російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський очільник української розвідки Кирило Буданов заявив, що у 2023 році на українців чекає перемога. Опозиційний політик Андрій Піонтковський теж припускає, що вже цього року буде головна битва ЗСУ та російської армії.

Він впевнений, що у 2023 році буде головна воєнна битва.

За його словами, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що доля воєн, як правило, вирішується не за столом переговорів, а на полі бою.

Швидше за все, доля цієї війни вирішиться під Мелітополем. А дипломатичний фінал звісно буде, бо це світова війна, а не лише російсько-українська. Адже задум Путіна був – перемога над Заходом та реванш за поразку Радянського Союзу у третій світовій війні, – зауважив Піонтковський.

«В українській армії ініціатива. Є дуже слабке місце у російській обороні. Це лінія Мелітополь-Бердянськ із перспективою створення величезного котла. Ось, отримавши той набір озброєнь, який сформував Залужний (главком ЗСУ Валерій Залужний), українці мають не просто великі шанси, а дуже серйозну ймовірність втілити цей наступ, який вирішить результат війни», — заявив Піонтковський.

Опозиціонер вважає, що це вже четверта світова війна, оголошена Путіним з ціллю досягнути реваншу, так само Друга світова війна була розв’язана Гітлером з ціллю досягнути реваншу за поразку Німеччини у Першій світовій.

На його думку, після кожної світової війни приходить “золотий час” дипломатії – держави-переможці створюють нову систему безпеки. “Тож, держави переможці – Україна, Британія та США – створять свою систему. Невипадково вже МЗС порушило питання про незаконності перебуванні Росії в ООН. Але це питання буде вирішено більше радикально – з’явиться нова міжнародна організація”, – припустив Піонтковський.

Опозиційний політик наголосив, що Україна вже також де-факто в НАТО, і вона виконує ту функцію, для якої створювалася ця організація.

“Ще постане питання – чи задовольняє НАТО тим критеріям, які поставила Україна, захищаючи всі країни. Тож, нова дипломатія буде зовсім іншою після перемоги України”, – додав він.

Також Піонтковський назвав головний висновок 2022 року.

На його думку, головний висновок вже минулого року – що на карті Європи та світу з’явилася нова велика держава з однією з найефективніших армій, яка одна виконує функцію, заради якої було сформоване НАТО.

На захист всього Заходу стала Україна і перемогла “другу армію світу” та заявила про себе, як про нову світову державу. Це основний висновок. І це не просто мої слова, про це говорить і Кіссінджер (колишній держсекретар США – 24 канал),– наголосив Піонтковський.

Своєю чергою політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук пояснює:

“Україна цього року набула статусу повноцінної частини Західного світу. Тоді як Росія, відгороджуючись від Заходу “залізною завісою”, перетворюється, по суті, на протекторат Китаю. Наша країна, безумовно, стала 2022-го суб’єктною у сенсі зовнішньої політики. Це втілилося в тому, що Україну всерйоз стали сприймати у світі як серйозну державу відносно президента Володимира Зеленського, який набув статусу світового лідера. До нього дослухаються. Його думка стає значущою, важливою. Він проводить переговори зі світовими лідерами, звертається до міжнародних структур. І в основі всього цього – поважне ставлення до України як держави, яка змогла кинути виклик РФ та її надіям відродити імперію”.

По суті, зазначає він, тоді як Україна набуває, посилює суб’єктність, Росія продовжує її втрачати. Вона все більше залежить від позиції того ж таки Китаю. Від того, щоб її хоч хтось підтримував у цьому цивілізаційному протистоянні. Україна ж, продовжує він, стрімко робить прорив у рамках інтеграції з ЄС, НАТО.

“Ми отримали статус кандидата в члени Євросоюзу, виконали необхідні умови для початку переговорів щодо власного вступу. Очевидно, що серйозні рухи в цьому напрямку розпочнуться вже у новому році, – прогнозує експерт. – Щодо євроатлантичної інтеграції такої конкретики немає. Але де-факто Україна стрімко інтегрується в усі структури НАТО (у плані військово-технічного, економічного співробітництва), не набуваючи поки що формального членства”.