Ми бачимо, як “підгорає” у росіян в очікуванні наступу ЗСУ, констатував Українському Радіо військовий експерт Олексій Гетьман.

Він прокоментував заяву президента Володимира Зеленського в інтерв’ю американському виданню The Wall Street Journal, що Україна вже готова до контрнаступу.

Олексій Гетьман вважає, що “росіяни дуже бояться і очікування наступу ЗСУ їх демотивує”. А коментуючи прогноз американського генерала, колишнього директора ЦРУ Девіда Петреуса, що український контрнаступ буде дуже потужним, експерт зауважив: “російські військові навряд чи стоятимуть до останнього”.

З приводу заяви Володимира Зеленського в інтерв’ю американському виданню The Wall Street Journal, то він ще декілька днів тому проводив засідання Ставки Верховного головнокомандувача, після якого дав інтерв’ю, де розповів, що всі напрямки майбутніх ударів і терміни вже погоджені, каже Олексій Гетьман.

“Усе готово, очікуємо, хоча є деякі нюанси. Але тут можна далеко відійти в сторону щодо того, чому ми готові, але досі ще не починаємо. Думаю, тут треба враховувати, що, як казав Данілов , ми не маємо права на помилку. Тому щільно перевіряється все ще раз, щоб бути впевненим, що ніхто нічого не забув, не недопрацював. Інша причина – ми бачимо, як “підгорає” у росіян в очікуванні наших наступальних дій. Тут є політична та емоційна складова: якщо затримати наступ ще на 3-4 дні, думаю, вони там із глузду зійдуть. Росіяни дуже бояться і очікування наступу їх демотивує, там починаються панічні настрої. “Ну, давайте, починайте, бо ми вже не можемо терпіти, чекати”, – зазначає Олексій Гетьман.

З приводу заяви колишнього директора ЦРУ, то, за словами Гетьмана, для висновків Петреуса є підстави: “Проаналізувавши стан ЗСУ, кількість техніки, снарядів та всього, що необхідно для наступальних дій і так само проаналізувавши все, що зараз є у противника та якість його техніки, генерал дійшов висновку, що наш наступ буде дуже потужним.

Ми точно прорвемо в деяких місцях лінію фронту і мені здається, що російська армія (ймовірно, це мав на увазі колишній директор ЦРУ) просто “посиплеться”, як це було під Харковом та Херсоном торік.

“Росіяни демотивовані, перелякані й коли вони побачать, що ми наступаємо, то, думаю, навіть загороджувальні загони не зможуть зупинити втікачів. У мене є впевненість, що російські військові навряд чи триматимуть опір та стоятимуть до останнього. Вони намагаються здатися в полон, є дезертирство, низька дисципліна в армії. Тому, думаю, ексдиректор ЦРУ мав на увазі, що після наших ударів російська армія просто “посиплеться” як структура”, – припускає Олексій Гетьман.

Політолог із Вашингтону Андрій Піонтковський вважає, що вихід вагнерівців із Бахмута створює ідеальну можливість для української армії щодо наступу

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Надзвичайно гостра ситуація створилась у Бахмуті. Пригожин йде з Бахмута, він знову підкреслив, що його частини залишать місто. Ця перезмінка в Бахмуті створює ідеальну можливість для української армії, яка нависла з двох флангів над Бахмутом. Оточити й добити усе, що там залишиться. І неважливо, хто там, вагнерівці, кадирівці чи регулярні війська РФ. Пригожин вже почав тріумфальну ходу містами Сибіру та Далекого Сходу, повторюючи тези: я героїчно звільнив Бахмут, а міноборони РФ знову програли”, – зауважив Піонтковський.

За словами політолога, в Росії посиляться чвари та розбрат після нищівного удару, якого завдасть українська армія і який вже оголошений.

“Дата наступу ЗСУ нам невідома, але відома тим, хто цей удар здійснюватиме. Я впевнений, що він припаде по часу із цією паузою, перезмінкою в Бахмуті. Якщо 5 червня вагнерівці підуть з Бахмута, міноборони РФ просто не встигне закріпитись на цих рубежах. Це ідеальна точка для знищення всього російського угруповання та занулення всієї історії так званих успіхів російської армії під час зимового наступу”, – наголосив Піонтковський.