Наші захисники, звісно, дуже чекають винищувачів F-16, проте і без цієї допомоги вони час не гають і продовжують знищувати ворожу авіацію. Один з прикладів цього сьогоднішня ранкова новина про те, що бійці 38 бригади морської піхоти приземлили черговий Ка-52.

Військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі одного українського телеканалу зазначив, що ліквідувати ворожий гвинтокрил вдалося завдяки мужності й героїзму оператора переносного ЗРК.

Зазначимо, що досить багато угрупувань російської штурмової авіації, зокрема вертольоти, дислокуються на території військового летовища в Джанкой. Росіяни перестрахувалися й створили величезні капоніри навколо цієї техніки. Окупанти ретельно охороняють це місце за допомогою системи ППО.

Взагалі, летовище в Джанкой це досить потужний хаб окупантів. Там знаходяться ремонтні майстерні, склади з боєприпасами, командний пункт, пункт управління та зв’язку.

Натягли туди росіяни чимало. Поцілити по них…Нам би 300 – 500 ракет ATACMS і тоді б ми всі ворожі бойові частини та центри зосередження перетворили на попіл, – додав військовий експерт.

На жаль, поки що таких ракетних систем ми не маємо, а Storm Shadow не дозволяють нашим захисникам ефективно використовувати. Крім того, не вистачає носіїв цих ракет – бомбардувальників Су-24.

За нашими бомбардувальниками пильнують ворожі винищувачі Су-35. Вони достатньо потужні, у небі бачать на відстані до 400 кілометрів, а ракети, які вони запускають здатні долати відстань до 120 кілометрів, – зазначив Селезньов.

Наші льотчики перебувають у зоні ураження, тому мають бути дуже обережними й використовувати ті ж самі Storm Shadow за певних умов та обставин.

Як зазначив військовий експерт, у нас немає системної протидії ворожим літакам та вертольотам. Ворог може прицілюватися по наших позиціях з відстані 30 – 40 кілометрів, застосовуючи відповідні ракети та керовані авіаційні бомби. А ми маємо протиповітряні комплекси лише тактичного рівня, які спроможні працювати на відстані 5 – 7 кілометрів.

Проте, на жаль, цього недостатньо і тут є над чим працювати нашим дипломатам, вимагаючи у наших західних партнерів системи протиповітряної оборони, котрі здатні закривати небо на відстані 30 – 40 кілометрів. Також є над чим працювати нашим фахівцям промислово-оборонного комплексу.

“Добрі люди кажуть, що наші вже працюють над цим питанням, але як швидко новітні розробки потраплять до війська від цього залежить життя та здоров’я наших військових, які перебувають на лінії бойового зіткнення й постійно потерпають через ворожі авіаційні обстріли”, – сказав Селезньов.

Також зазначимо, що авіація сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, – повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Також, нашими захисниками було знищено ворожий гелікоптер Ка-52, 5 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136” та 2 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 7 артилерійських засобів на вогневій позиції, 2 станції радіоелектронної боротьби та 2 зенітно-ракетних комплекси противника.

Протягом доби ворог завдав 1 ракетного та 49 авіаційних ударів, здійснив понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша інфраструктура.

Протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень.

Артилерійських обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів, серед них Новоандріївка, Левадне, Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Степове, Лобкове та Кам’янське Запорізької області; Дудчани, Берислав, Козацьке, Молодіжне, Антонівка, Комишани, Кізомис, Станіслав Херсонської області. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах.