Російські війська продовжують контролювати Каховську ГЕС. І на сьогодні складно достеменно перевірити замінована дамба чи ні. 

Про це у своєму стрімі сказав військовий експерт Олег Жданов.  

Він додав, що росіяни будують навколо дамби укріплення і здавати її не збираються. 

Жданов зазначив, що дамба має стратегічне значення для Росії. Вона будувалася для врегулювання рівня води у Каховському водосховищі, яке наповнює Північнокримський канал. Через нього Крим отримує воду. 

До речі, коли вони (росіяни – ред) заходили, в перші дні була захоплена Нова Каховка, ця дамба, вони висаджували туди десант. І вже за тиждень росіяни підірвали дамбу, яку ми збудували за 8 років для перекриття води і пустили воду в Крим, 
– сказав військовий експерт. 

Тому окупанти усіма наявними силами утримуватимуть дамбу і навряд чи її замінували, припустив спікер. Якщо росіяни втратять Крим, то такий сценарій можливий. Але наразі даний об’єкт вкрай важливий для агресора. 

В свою чергу раніше очільник ГУР МО Буданов зазначав, що Каховська дамба замінована частково. 

“Вона замінована частково, це правда. Ну, дурість росіян якоюсь логікою оцінювати дуже важко. Скажу так: підрив цієї дамби точно спричинить екологічне лихо, це факт. Просто є інші аспекти. Перше: навіщо це робити – що вони втратять і що отримають? І друге: можна частково підірвати дамбу, а можна повністю. Так от, щоб підірвати її повністю, такі роботи не проведені. Мінування проведено частково для часткового руйнування, якщо буде потрібно”, – пояснив Буданов.