У Росії знову активізуються мобілізаційні процеси. Одночасно розширюються категорії громадян, які можуть бути спрямовані на війну з Україною.

Серед іншого, уряд РФ відмовився бронювати IT-фахівців і має намір залучати їх на службу в загальному порядку. Хоча, за заявою заступника голови комітету держдуми РФ з інформаційних технологій, інформаційної політики та зв’язку Євгена Попова, саме таких фахівців катастрофічно не вистачає в Росії. Крім того, пропонується мобілізувати трудових мігрантів, які отримали російське громадянство протягом останніх 10 років, пише для «Апострофа» Денис Попович.

Розширення категорій призовників, з урахуванням заявленого на грудневій колегії міноборони РФ збільшення чисельності російської армії до 1,5 мільйона, говорить про те, що новий етап мобілізації буде масштабнішим за перший. За наявною інформацією, загальна кількість громадян, яких планується мобілізувати найближчим часом, досягне 500 тисяч, тоді як на першому етапі їх було 300 тисяч.

Збільшення кількості мобілізованих до 500 тис. осіб лише посилить логістичні труднощі російської армії, яка не справляється із забезпеченням 300 тис. «мобіків». Голодних, обморожених стане ще більше, а значить стане більше пияцтва та бунтів. Менше стане лише дисципліни та розуміння того, навіщо взагалі треба гинути на теренах України. Хоча в цьому є очевидний плюс. Розпад російської армії та небажання росіян йти воювати – найбезкровніший спосіб припинити цю безглузду та злочинну війну.