Крім Авдіївки та Вугледарського напрямку, третьою гарячою зоною на фронті є підступи до Часового Яру на заході від Бахмута.

Повідомляється, що ситуація на цьому напрямку стає все складнішою для української армії, і однією з причин успішності окупантів є широке використання ними FPV-дронів.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський, у своєму інтерв’ю відомому виданню, зауважив, що російські окупанти також активно навчаються.

“І ми вчимося, і противник вчиться. Загалом, FPV-дрони в такому форматі бойових дій стали досить серйозним інструментом ведення війни. Ще раз скажу: вони не здатні переломити війну остаточно, тобто класичні засоби вогневого ураження все одно будуть застосовуватись і застосовуватись широко, але цьому форматі ведення бойових дій, штурмові дії невеликих груп, FPV-дрони відіграють досить велику роль у цих операціях, які ми зараз ведемо”, – заявив Сергій Грабський.

За словами експерта, це додатковий аргумент на користь того, наскільки важливо приділяти увагу розвитку засобів радіоелектронної боротьби.

Грабський підкреслив, що штурмові дії окупантів у Бахмутському районі продовжуються, і серед українських військових виникає багато питань щодо інженерних споруд, застосування сил і засобів, взаємодії між підрозділами та організації зв’язку між ними на цій ділянці фронту.

“Ну загалом ситуація там складна, але вона не виглядає наскільки критичною, наскільки вона виглядає у випадку Авдіївки”, – додав Сергій Грабський.

Крім того, Грабський зауважував, що російські війська нагромадили резерви на Оріхівському напрямку у Запорізькій області. Здається, що у них є плани щодо Роботинського плацдарму — території, яку українські сили деокупували минулого року. Але наразі ворог сконцентрував увагу на Авдіївці в Донецькій області. Імовірно, він буде діяти послідовно.

“Противник на сьогодні може собі дозволити проведення операцій такого формату. Але буквально на двох-трьох ізольованих напрямках. Ми останній тиждень якось не дуже сильно згадуємо Куп’янськ, як місце докладання зусиль російських окупантів, тому що з-під Куп’янська війська перекидалися, зокрема, під Авдіївку. Тобто противник, загалом, має ресурси, достатні для того, щоб проводити такі наступальні операції”, — сказав Грабський.

Однак, за словами експерта, ці операції мають обмежений масштаб. Тому доцільніше говорити про послідовні дії.

“Тобто зараз — Авдіївка, потім війська будуть перекидатися на інші напрямки”, — уточнив Грабський.

При цьому він підкреслив, що при оцінці можливостей російських окупантів важливо враховувати не лише кількість військ, а й якість цих військ. Наскільки вони забезпечені технікою та кваліфікованими фахівцями.

“Можна мати 10-20 тис. солдатів, але не мати фахівців. Тоді це дуже серйозно обмежує можливості проведення якихось операцій. Те, що ми спостерігаємо просто зараз. Тому бачимо таку послідовну діяльність, коли противник зараз навалився на Авдіївку, а потім, можливо, буде намагатися навалитися на Роботинський виступ”, — зазначив Грабський.

До того ж Грабський раніше повідомляв, що Україна знаходиться у війні з противником, який може мати застарілий, але значний потенціал. Тому неможливо досягти перемоги лише шляхом нарощування військової потужності. Замість цього, успіх можливий лише завдяки інноваціям, зміні стратегій у бойовій готовності та логістиці, і взагалі, необхідно діяти асиметрично.

«Нам потрібні глобальні зміни та усвідомлення нової філософії війни. Ми маємо справу з виключно мотивованим противником, який має лише одну мету – знищити нас. Тому треба мобілізувати всі доступні ресурси, аби переламати цю війну на нашу користь… Якщо ми говоримо про зміну стратегії, то маємо на увазі глобальну стратегічну оборону, яка жодним чином не передбачає відмову від наступальних операцій.Треба розуміти, що ми можемо досягти перемоги винятково за рахунок нововведень, зміни підходів до питань бойової підготовки, забезпечень, логістики, взаємодії з партнерами для розвитку нашого внутрішнього військового потенціалу. Ми маємо діяти асиметрично», – сказав він.