Окупанти не можуть піти в наступ на правому березі Дніпра, таких ресурсів у них немає. Про це розповів військовий експерт Петро Черник під час телемарафону.

Вогняний контроль – на нашому боці. На мій погляд, там склався “мішок”. Важливо лише цей мішечок зав’язати, – сказав експерт.

За його словами, “зашморг, що накинутий, помаленьку потрібно стягувати. Наразі там склалася класична ситуація – “тактика малих порізів”. А насправді – фізичне виснаження противника.

Воює не танк, і не гармата, воює людина, а зброя – лише інструмент. Людина стомлюється. Думаю, точка абсолютного виснаження угруповання на правому березі Дніпра обов’язково прийде: через декілька днів, тижнів, а, можливо, через декілька місяців. Поспішати нам ніяк. Кожен наш крок має будуватися виключно на здоровому глузді, на стратегічній терплячості і розумінні, що нас солдат безцінний, – зазначив він.

Слід зауважити, що український контрнаступ у Херсонській області прогресує, а російські війська, схоже, намагаються уповільнити його і відступити на більш придатні для оборони позиції, а не зупинити його повністю, заявив у своєму щоденному звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Російські війська, ймовірно, намагаються здійснити більш цілеспрямоване та контрольоване відведення в західній частині Херсонської області, щоб уникнути хаотичної втечі, яка характеризувала крах російських оборонних позицій у Харківській області на початку цього місяця, – йдеться у звіті.

За повідомленням, протягом останніх кількох місяців російські сили значно укріпилися на заході Херсонської області, включно з повітряно-десантними частинами та принаймні деякими підрозділами 1-ої гвардійської танкової армії.

Ці ймовірно більш професійні й добре підготовлені та оснащені підрозділи зосереджені на невеликій території в Херсонській області та були підготовлені до очікуваного контрнаступу. Вони, як виглядає, діють значно краще, ніж російські сили в Харківській області. У Харківській області українці знищили низку підрозділів 1-ої гвардійської танкової армії, змусивши їх втікати і захопивши велику кількість якісної техніки. Гірша результативність професійних російських військових у Харківській області порівняно з Херсонською може бути пов’язана з меншою концентрацією російських військ на Харківщині, а також з тим, що український контрнаступ там здивував російських військових, – повідомили в ISW.

Там додали, що безперервні українські атаки на російські наземні лінії зв’язку (GLOC) через річку Дніпро до заходу Херсонської області, «схоже, все більше впливають на російські постачання на правому березі» – останні звіти свідчать про нестачу їжі та води в окупованому Росією місті Херсоні і про принаймні тимчасове послаблення вогню російської артилерії.

Непідготовлені проксі-підрозділи зазнали краху на деяких ділянках російської лінії фронту, дозволяючи просуватися українцям. Українські сили, ймовірно, повернуть собі значну частину, якщо не всю, західної Херсонської області в найближчі тижні, якщо вони продовжуватимуть перешкоджати російським GLOC і далі просуватимуться. Українські успіхи можуть і надалі бути повільними, якщо російські війська діятимуть злагоджено, але також можуть і значно прискоритися у разі роз’єднаності російських сил, – наголосили в ISW.

Там також повідомили, що російський президент Володимир Путін схоже все більше покладається на нерегулярні, погано підготовлені спеціальні добровольчі і проксі-підрозділи, а не намагається відновити пошкоджені або знищені звичайні підрозділи російських сухопутних сил.

Українські війська продовжують зміцнювати позиції на східному березі річки Оскіл у Харківській області, незважаючи на спроби Росії стримати їх. Російські війська зазнали нищівних втрат у живій силі й техніці в боротьбі за східну Україну та особливо під час українського контрнаступу на Харківщині. Згідно з оцінками, оприлюдненими 18 вересня, кілька російських бронетанкових і механізованих підрозділів, ймовірно, були фактично знищені.