Окупанти рф зараз послабили атаки на Авдіївському напрямку, розповів речник Таврійського напрямку Олександр Штупун.

Як підкреслив Штупун в ефірі інформаційного телемарафону, окупанти РФ перегруповуються, але не відступають.

«Кількість штурмів там в Авдіївці дещо зменшилася, всього на Таврійському напрямку ворог завдав 14 авіаударів, провів 30 бойових зіткнень і здійснив 959 обстрілів. Збитий ще один штурмовик Су-25 в Донецькій області. Ворог продовжує спроби, щоб оточити Авдіївку, поки не так активно, він повинен поповнити втрати, перегрупуватися, щоб діяти далі», — сказав він.

У свою чергу т.в.о. директора Департаменту планування застосування Головного управління Нацгвардії України полковник Микола Уршалович уточнив, що на Авдіївському напрямку противник продовжує масовані «м’ясні штурми», зазнає величезних втрат в особовому складі і техніці, повідомляє Армія Inform.

Підрозділи спеціального призначення НГУ «Омега» на околицях Авдіївки професійно виконують розвідувальні, ударно-штурмові, снайперські та контрснайперські заходи, цілодобово завдаючи шкоди окупантам, додав Уршалович.

Додамо, російські військові на Авдіївському напрямку планують здійснювати наступальні рухи в напрямку коксохімічного заводу. У такий спосіб вони хочуть виконати одразу два завдання.

Олександр Коваленко — військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» розповів, що захопити підприємство для росіян буде майже нереально. Хоч окупанти все ж не зраджують своїм планам і готові зазнавати ще більше втрат.

Ймовірно, російське командування намагатиметься розпочинати міські бої саме через Авдіївський коксохім – це найближча локація до траси 0542, важливої логістичної артерії.

У такий спосіб хочуть одночасно і захопити коксохім, і перерізати основну трасу матеріально-технічного забезпечення на Авдіївку, – пояснив Олександр Коваленко.

Бойові дії на підприємстві дуже відрізняються від боїв у місті. Зрештою, тому оборона Азовсталі в повному оточенні тривала доволі довго. Однак ситуація в Авдіївці є дещо іншою.

«Майже через коксохім йде основна логістика, траса 0542. І там буде те, чого не було в Маріуполі – матеріально-технічне забезпечення авдіївського гарнізону», – зауважив військовий оглядач.

Тож росіянам доведеться використати величезний людський ресурс для просування всередині підприємство. Однак для них це фактично буде вірною смертю.

Крім того, зараз окупанти поновили наступальні дії в районі залізничної дороги в північному секторі, у напрямку на Степову. Усе це вказує на те, що російське командування не відмовлятиметься від мети – оточити та окупувати Авдіївку.

«Якщо ці наступальні дії відбудуться без значного успіху, то ми побачимо нові підрозділи під Авдіївкою найближчим часом», – підсумував Коваленко.

Ззазначимо, Місто Авдіївка є «воротами» у Донецьк та до всієї Донецької області, зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв’ю українському каналу.

За його словами, «ситуація на Авдіївському напрямку складна, однак українські військові стримують атакуючі дії російських загарбників».

Також Юсов каже, що завдяки обороні Збройних сил України, російські військові не можуть досягти поставлених завдань та «повертаються до тактики так званих «м’ясних» штурмів», втрачаючи багато техніки та людей».

«Разом із тим, окрім власне тих дій, які йдуть з боку ворога, українські Сили безпеки і оборони продовжують активні дії, продовжують звільняти територію і просуваються, в тому числі, на окремих ділянках фронту згідно з загальним планом та задумом», – підкреслив Юсов

За його словами, Авдіївка – це по суті ворота в Донецьк, ворота на звільнення української Донеччини.