Адміністрація Байдена не надасть Україні сучасні безпілотники, незважаючи на прохання Києва та двопартійної групи членів Конгресу.

Повідомляє  The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників і ознайомлених з таким рішенням людей.

Це рішення позбавляє Україну сучасного озброєння, про яке Київ просив протягом багатьох місяців. Пентагон відхилив запит, побоюючись, що надання безпілотників Gray Eagle MQ-1C може призвести до ескалації конфлікту і дати сигнал Москві, що США надають зброю, яка може бути націлена на позиції на території Росії.

Американські чиновники часом також висловлювали занепокоєння, що технології на борту безпілотника можуть бути вкрадені на полі бою. Але побоювання, що камери на борту платформи можуть бути викрадені, якщо апарат буде збитий, не були центральним аспектом рішення, сказали чиновники.

Представник General Atomics, яка виробляє Gray Eagle, підтвердив, що компанія була поінформована про рішення, але відмовився коментувати деталі. Офіційні представники Пентагону не коментували рішення.

Нагадаємо, група членів Конгресу, до складу якої увійшли представники обох партій, закликала Міноборони США дати Україні сучасні безпілотники, які досі не надавалися.

Лист від 17 членів Конгресу адресований главі Пентагону Ллойду Остіну і датований 21 серпня. 

У ньому зазначають, що Україна могла би краще протистояти російським загрозам із передовими безпілотниками, як MQ-1C Gray Eagle або MQ-9A Reaper.

“Ці передові системи можуть розташовуватися далеко від лінії фронту і забезпечувати постійне спостереження, точне відстеження з великою дальністю і визначення цілей, що необхідно для боротьби з російськими ракетами”, – йдеться у листі.

Члени Конгресу закликають оперативно провести оцінку про те, чи надавати MQ-1C Gray Eagle, “щоб ця ретельна оцінка не коштувала українцям ще більше життів”.

Зазначимо, що за кілька тижнів до проміжних виборів республіканці та демократи зробили низку заяв, які посіяли сумніви щодо подальшої підтримки пакетів допомоги для України.

Зокрема, лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті заявив, що Україна більше не буде отримувати “безлімітні чеки” без позначення суми допомоги. А група демократичних законодавців склала лист до президента Джо Байдена, в якому вони закликали до переговорів із Путіним; пізніше вони назвали цей лист “помилковим”.

Яким буде майбутнє двопартійної підтримки України в новому Конгресі, прокоментували американські політики та експерти.

Незалежно від перестановок у Конгресі підтримка України залишиться незмінною, кажуть деякі оглядачі.

“Більшість людей, які будуть обрані, республіканці чи демократи, підтримуватимуть політику адміністрації Байдена щодо України. І я думаю, що ми маємо подякувати за це Владіміру Путіну. Через ядерні загрози та жахливість його дій”, – заявив у коментарі для “Голосу Америки” Стівен Бланк, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики.

За словами Джона Гербста, колишнього посла США в Україні, а нині директора Євразійського центру Атлантичної ради США, американська підтримка України залишатиметься сильною протягом наступних кількох років”.

“У новому Конгресі буде більше республіканців, які скептично ставляться до допомоги Україні, але я не думаю, що їхня кількість перевищить 30% республіканського крила. Тому вони залишаються меншістю серед республіканців і дуже незначною меншістю загалом у Конгресі”, – переконаний Гербст.

Критичні заяви по Україні – це переважно голоси радикальних таборів або вмотивованих пошуками політичних рейтингів. Вони не відображають загальну позицію партій, вважають експерти та деякі законодавці.