Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив ексамбасадорку США в Україні Марі Йованович у кришуванні фонду, який нібито відмивав гроші експрезидента-утікача Віктора Януковича.

Таку заяву Луценко зробив в ефірі “Прямого”, однак телеканал видалив запис з ексгенпрокурором. Частину того ефіру цитують видання “Страна” і Сomments.ua. Також фрагмент віддаленого випуску опублікував Telegram-канал “Телекошмар”.

“Ми успішним шляхом разом із командою повернули Україні $1,5 млрд [грошей Януковича]. З них третина – пів мільярда – пішло на українську армію… Фірми, пов’язані із цими $1,5 млрд, вивели ще $8 млрд на територію США. Хедж-фонд Franklin Templeton прийняв $8 млрд від мафії Януковича під 8% річних”, – заявив Луценко.

Після звернення до представника ФБР в американському посольстві і тодішньої амбасадорки Йованович із проханням накласти арешт на ці кошти від Луценка вимагали деталей справи. Ексгенпрокурор запевняє, що всі документи надав, а тодішня амбасадорка нібито збрехала, що він цього не зробив.

“Вона збрехала під присягою, коли сказала, що я їх не надав. У мене є документи з підписами, печатками, з усім про те, що ми надали їм розгорнуту інформацію. Після цього мене заблокували від будь-яких контактів із будь-якими представниками американської сторони – центральний ФБР, центральний мін’юст, будь-які”, – заявив Луценко.

Говорячи про Йованович, Луценко також припустив, що вона не любила його, тому що мала “жіночі образи”.

В свою чергу, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що «ефір із Луценком на каналі пана Порошенка про їхні стосунки із Джуліані? Вважаю, це найабсурдніша пропозиція, яку можна почути від екса…». Про це він зазначив для видання “ГОРДОН”, передаємо в оригіналі.

Скажу більше. Минулого тижня сам пан Луценко “по-дружньому” сходив у теплий ефір другого телеканала Порошенка на ім’я “Прямий”. Щоб учергове презентувати свою версію скандальних контактів із Рудольфом Джуліані. Навіть у такій гарячій телевізійній ванні це вийшло настільки компрометувально для Луценка й Порошенка, що ефір блискавично зняли з повтору на каналі й намертво забрали зі сторінок “Прямого” в YouTube і Facebook. Сам факт видалення запису ефіру настільки красномовний, що жодним іншим ефіром на будь-якому іншому каналі вже нічого не можна додати. Луценко цілком достатньо вже наговорив, щоб і американці, і українці все ідеально зрозуміли в цій історії.

Тож, на мій погляд, час уже припинити спроби помусолити цю тему. Припинити всі ці інфантильні спроби запросити когось на ефіри. Припинити провінційні понти. У цьому випадку пану Луценку абсолютно не допоможуть навіть його улюблені сексистські жарти про ексамбасадорку США Йованович.

Єдине, що Луценко міг би зробити корисного, – це дати відверті свідчення американському правосуддю під присягою про свої контакти із Джуліані, їхню реальну мету, про супутні вигоди і про те, чи координував ці контакти його тодішній шеф Петро Порошенко. Якщо американський мін’юст або суд у межах своєї компетенції дозволять опублікувати такі свідчення, то стенограму свідчень Луценка під присягою тільки й можна буде розглядати як предметну розмову на цю тему.

Усе інше буде лише черговою спробою пана експрокурора – посередника збрехати на свою користь. Луценку час уже закінчувати з медійними ескападами і переходити в юридичну площину, щоб нарешті закінчити із цією токсичною історією для України, розпочатою ним же ще 2017 року. Розпочатою через дурість, через злий намір або через запаморочення від успіхів його тодішнього шефа…