Олексій Данілов заявив, що невдовзі в Україні створять новий вид військ – кібервійська. За його словами, актуальною в цьому напрямі є активізація співпраці у межах кіберцентру в литовському Каунасі, передає пресслужба РНБО.

Про це секретар Ради нацбезпеки повідомив під час зустрічі з головним радником президента Литви з питань національної безпеки Даріусом Кулєшюсом.

«Виклики та загрози у кіберпросторі сьогодні набагато небезпечніші, ніж ядерна зброя, і обмін досвідом у цьому питанні є вкрай важливим», – сказав Олексій Данілов.

Зі свого боку Даріус Кулєшюс підтримав пропозицію щодо посилення співпраці в сфері кібербезпеки між країнами, а також запевнив у незмінності підтримки України на шляху до інтеграції в НАТО та ЄС.

Секретар РНБО також підкреслив важливість посилення практичної співпраці у сфері кібербезпеки.

«У цьому контексті Олексій Данілов зазначив, що Україна “максимально підтримуватиме ідею створення кібер-НАТО, яке може стати одним з найпотужніших альянсів», – додали у Раді нацбезпеки.

Раніше в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська сторона на сьогодні схиляється до думки, що збиття літака МАУ над Тегераном російською ракетою ТОР-М1 є терористичним актом.

«8 січня 2020 року російська ракета ТОР-М1 збила український літак в небі над Тегераном. Ми вже в той же день відправили нашу експедицію, ми в той день залучили всі наші служби, які відпрацьовували на відмінно це питання, і ми перші у світі заявили, – коли президент США робив заяву, що це технічна поломка літака, коли керівництво Канади казало, коли весь Євросоюз казав, що це щось там сталось з українським літаком, – ми були впевнені, що це була російська ракета ТОР-М1. І ми на наступний день зробили офіційну заяву. Ми були впевнені саме тому, що російські спецслужби, російські фахівці, російська розвідка не давала нам можливості працювати у них під носом, а саме – в Тегерані», – розповів Данілов.

Він зазначив, що Україна підтримує Канаду в її висновках про терористичну атаку на літак української авіакомпанії МАУ над Тегераном.

«Ми схиляємось до думки, – рішення яке прийняв канадський суд, – що це був терористичний акт стосовно українського літака. Ми сьогодні все більше схиляємось до цієї думки», – заявив Данілов.

Він також назвав ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації, англ. International Civil Aviation Organization) «цікавою інституцією, яка нібито має відповідати за всі процеси, які відбуваються у світі з літаками, летовищами, сертифікаціями». Разом з тим, викликає подив той факт, що Україна півроку чекала розшифровку чорних скриньок, які були знайдені в Тегерані.