Війна може закінчитися до кінця 2023 року, а контрнаступ Збройних Сил України може початися вже за кілька тижнів.

Таку думку висловив колишній командувач військ США в Європі, генерал Бен Ходжес.

За його словами, під час контрнаступу ЗСУ українські військові можуть спробувати перерізати сухопутний коридор Росії до Криму.

Генерал вважає, що ЗСУ можуть спробувати пробити оборону окупантів на вузькому відрізку південного фронту. Потім наші захисники можуть дійти до Азовського моря, перерізати сухопутний коридор Росії до Криму і розпочати ізоляцію півострова.

Після цього, на думку Ходжеса, українські військові можуть бити по важливих об’єктах росіян у Криму за допомогою HIMARS та іншої високоточної далекобійної зброї.

«Це початок кінця для росіян у Криму», – зазначив він.

За словами Ходжеса, якщо плани України пройдуть успішно, то наша держава може перемогти у війні до кінця 2023 року. Однак є умова – для досягнення такого результату є надання необхідної зброї західними партнерами.

Варто зазначити, що міністр оборони Олексій Резніков також переконаний, що війна Росії проти України може завершитися вже у 2023-му.

Про це Олексій Резніков сказав в одному з інтерв’ю.

Очільник оборонного відомства зазначив, що є оптимістом і бачить ситуацію на полі бою.

«Є шанси, що ця війна закінчиться нашою перемогою цього року. Я серйозно обмірковую це, багато знаю, і це вселяє в мене оптимізм. Оптиміст — це поінформований реаліст», – підкреслив Резніков.

Глава Міноборони також наголосив, що наша держава ніколи не домовлятиметься з Володимиром Путіним.

“Україна готова вести переговори про репарації, міжнародний трибунал і відповідальність за воєнні злочини Кремля, так званий Нюрнберг-2”, – підсумував Резніков.

Важливо додати, що сьогодні, 21 квітня, відбувається 11 засідання у форматі “Рамштайн”. Під час зустрічі можуть ухвалити рішення надати Україні далекобійні ракети, у тому числі – для знищення Кримського мосту.

Таку думку в ефірі одного із телеканалів висловив російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський.

За його словами, знищення мосту відріже угрупування російських військ у Криму від поставок зброї.

Піонтковський зазначив, що до початку контрнаступу ЗСУ навряд чи на “Рамштайні” будуть публічно оголошувати, яку зброю отримає Україна. На його думку, американці зацікавлені в успішному контрнаступі ЗСУ, бо також долучались до розробки його плану.

«Витік документів Пентагону свідчить про те, наскільки глибоко США заглиблені в цю операцію. Тому неприпустимо, щоб напередодні битви в України не було далекобійних ракет, які здатні уразити територію Криму, насамперед – знищити Кримський міст», – вважає він.

Опозиціонер підкреслив, що більшість військових експертів вважатиме знищення Кримського мосту ознакою успішного контрнаступу ЗСУ. Він впевнений, що Україна обов’язково отримає далекобійні ракети.

“Більшість експертів вважають знищення Кримського мосту ознакою успішного контрнаступу. Бо знищення мосту відріже кримське угрупування російської армії. Жодні величезні окопи їм не допоможуть. Росіяни будуть знищені ракетним вогнем”, – зауважив публіцист.

Також Андрій Піонтковський звернув увагу, що українські пілоти освоювали у країнах НАТО новітню авіацію. Він переконаний, що Україна отримає від Заходу сучасні літаки.

Підкреслимо, президент України Володимир Зеленський заявляв, що очікує за підсумками засідання швидких рішень щодо військової допомоги перед контрнаступом ЗСУ. Зеленський зазначав, що важливо обговорити питання щодо зброї, на яку Україна довго очікує.