Телеграм канал резидент зазначає: Наше джерело в ОП повідомило, що міністр МВС готовий змусити виконувати постанову Кабміну щодо посилення карантину, якщо йому збільшать повноваження. Арсен Аваков пропонує задіяти національну гвардію.

В Офісі Президента аналізують ситуацію в регіонах і обласних центрах щодо дотримання карантину, необхідно почекати два-три дні для адаптації постанови Уряду.

У свою чергу політичний експерт, кандидат історичних наук Валентин Гайдай, зазначає – що зусилля Авакова в даній ситуації по встановленню якоїсь влади, можна розцінювати як тренування на майбутнє в подібних умовах, окрім того обмежувати права і свободи громадян, передавати владу силовикам в подібних ситуаціях », – резюмував Валентин Гайдай.

Якщо ж повертатись до поточної ситуації, то як повідомляє телеграм канал легітимний -Джерело в ОП повідомив, що в Офісі Президента обговорювали варіант поступового повернення країни до нормального життя після карантину. На даний момент моделюється сценарій середина травня-початок червня, але з великими обмеженнями для масових заходів. Концерти, спортивні змагання і масові акції / свята будуть заборонені.

Окрім того, допомогти зберегти малий та середній бізнес під час і після епідемії коронавірусу – одне з ключових завдань влади. Про це йшлося на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, на якій були присутні представники уряду та банківського сектору.

«Малий та середній бізнес сьогодні страждає найбільше, адже не може працювати та не має великої фінансової «подушки». А саме бізнес – це робочі місця та податки», – наголосив Глава держави.

На нараді обговорили створення інструментів для кредитування нових підприємців та підтримки наявних завдяки кредитним канікулам та компенсації відсотків за кредитами так, щоб не збільшити кількість прострочених позик.

Президент також зауважив, що нові інструменти мають показати підприємцям, що «білими» бути вигідно.

«Світ змінився. Працювати «в тіні» сьогодні невигідно. Треба стимулювати зайнятість, запобігаючи неконтрольованій інфляції», – сказала радник керівника Офісу Президента України з банківських питань Вікторія Страхова.

«Потрібно створити нові та переосмислити наявні програми підтримки, тобто розширити підтримку тих, хто вже працює у різних сферах. Зберегти бізнес зараз – це як дозволити країні дихати й жити в майбутньому», – резюмував Володимир Зеленський.

Учасники наради вже найближчими днями представлять дієві програми для підтримки українського підприємництва.