Під час візиту президента України Володимира Зеленського в США планується підписання низки угод у сфері політики, безпеки, військово-технічного співробітництва, економіки та екології.

Про це в інтерв’ю виданню “Європейська правда” повідомив заступник голови офісу президента Андрій Сибіга.

За його словами, пройшло установче засідання щодо створення робочої групи з підготовки візиту Зеленського до США. “Ми обговорювали ряд угод, які повинні бути підписані в ході цього візиту”, – уточнив Сибіга.

Він зазначив, що частина цих угод стосуються безпеки і військово-технічного співробітництва. Візит Глави держави в США націлений на досягнення конкретних результатів за конкретними напрямками – від політики до економіки та екології. “Ми ставимо амбітні цілі”, – додав заступник голови ОП.

Крім того, заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга переконаний у неможливості укладення угоди між США й РФ за результатами зустрічі президентів Джо Байдена та Володимира Путіна, де б Україна стала предметом так званих «торгів».

Про це він заявив в інтерв’ю «Європейській правді».

«Буду тут недипломатичним і відразу категорично це відкину. Оці всі компліотеорії, теорії змови. Не буде такого», – відповів Сибіга на питання, чи можливе укладення угоди між Росією та США, де Україна може стати «елеменом торгів, розміну».

Він підкреслив, що Україна має «тверду позицію» наших союзників – США, яка, за його словами, базується на підтримці територіальної цілісності й суверенітету Української держави. «Ми виходимо з того, і маємо запевнення щодо врахування позицій України в тому числі в ході цих усіх запланованих заходів (зустріч Байдена з Путіним – ред.)», – сказав заступник керівника ОП.

Він також проінформував, що українська сторона в постійному діалозі з міжнародними союзниками, та зауважив, що позиція України була доведена до американських партнерів.

«Позиція України і ті останні виклики, той високий рівень загрози, який сьогодні маємо, були доведені нашим американським друзям і партнерам», – наголосив Сибіга.