Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель запропонує державам-членам надати нове фінансування на постачання озброєнь Україні.

Про це він заявив під час виступу у Європарламенті.

“Найближчим часом я запропоную державам-членам виділити шостий транш допомоги з Європейського фонду миру для продовження військової допомоги Україні”, – заявив Боррель без зазначення суми.

Країни ЄС вже виділили 2,5 млрд євро із цієї кредитної лінії у вигляді 5 траншів по 500 млн євро.

“Російська армія відступає. Нині не час здаватися. Ми маємо продовжувати нашу військову допомогу та подвоїти наші зусилля”, — сказав Боррель.

Він нагадав, що Європейський фонд миру є міжурядовим фондом, створеним державами-членами та не підлягає парламентському контролю. “Це не фінансування з європейського бюджету”, – зазначив Боррель.

Своєю чергою, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення 100 мільйонів євро на відновлення розбомблених шкіл в Україні.

Про це вона заявила у своєму щорічному зверненні “Про становище Союзу” в Європарламенті, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Я оголошую, що ми працюватимемо з вами, щоб підтримати відновлення українських шкіл, тому що майбутнє України починається у школах та дітях. Це понад фінансову допомогу у розмірі 19 мільярдів євро, наданих ЄС Україні”, – сказала фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії пообіцяла підтримати відновлення України.

“На нас чекає довгий шлях. Для відновлення України будуть потрібні величезні ресурси”, – додала вона.

Раніше фон дер Ляєн запевнила, що Європейський Союз продовжить підтримку України та посилюватиме санкції проти РФ, які вже завдали їй величезної шкоди.

“Солідарність Європи з Україною залишатиметься незмінною. Європа стала на бік України зі зброєю, з коштами, допомогою для біженців і з найбільшими санкціями, які коли-небудь бачили у світі”, – сказала фон дер Ляєн.

Вона заявила, що російський фінансовий сектор ледь тримається, а три чверті банківського сектора відрізано від фінансових ринків.

“Майже 1000 міжнародних компаній залишили країну, виробництво авто впало на 75%. “Аерофлот” фактично тримає літаки на землі, тому що не має запчастин. Російські військові тепер забирають чіпи з машин для миття посуду і холодильників, щоб полагодити військове обладнання, тому що вони самі їх не виробляють”, – сказала президентка Єврокомісії.

“Саме Кремль поставив економіку на шлях руйнування. Така ціна обраного Путіним шляху смертей і руйнувань. Ми маємо бути рішучими, ми нікого не будемо намагатися задовольнити”, – додала вона.

Нагадаємо, Європарламент погодився проголосувати в четвер за терміновою процедурою за пропозицію про надання Україні макрофінансового кредиту на 5 млрд євро.

Європейська комісія після тривалих перемовин країн ЄС офіційно запропонувала виділити 5 млрд євро макрофінансової допомоги Україні 7 вересня.

Цей кредит доповнює 10 млрд євро, які Європейський Союз вже надав Україні у вигляді фінансової, гуманітарної та військової допомоги.

Рада ЄС схвалила виділення 5 млрд євро макрофіну Україні 9 вересня.

Вперше Єврокомісія запропонувала надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі до 9 млрд євро у 2022 році 18 травня.

Перший транш у розмірі 1 мільярда євро прийшов Україні на початку серпня. Однак далі у ЄС розгорнулись суперечки між державами-членами щодо гарантування решти 8 млрд євро і виділення допомоги затягнулося.

Згодом стало відомо, що усі держави-члени ЄС, окрім Угорщини, погодилися фінансово гарантувати ще 5 млрд євро макрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України.

За даними ЗМІ, обговорення щодо решти 3 млрд євро все ще триває.