У Росії не було переможних воєн проти України. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив виданню “Сьогодні” в інтерв’ю, опублікованому 13 липня.

“Не було в Росії жодної переможної війни. Понад те, якщо повернутися у 2014 рік і згадати, які були справжні цілі Росії, – а це: зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію, зруйнувати Україну як цілісну державу, відсікаючи від неї, по суті, половину території через проєкт “Новоросія”, – то ми бачимо, що перший пункт повністю провалений, другий виконаний на умовних 10–20%, бо є лише окуповані окремі райони Донецької та Луганської областей і окупований Крим”, – сказав дипломат.

За його словами, насправді “успіх” російської агресії “вкрай обмежений”.

“Якщо до цього додати ще й ту ціну, яку заплатила і продовжує платити Росія за свою агресію, думаю, що про якусь російську перемогу можна говорити лише у хворій уяві якихось російських ідеологів”, – заявив Кулеба.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.

Одразу після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.