Держсекретар США Ентоні Блінкен і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні провели телефонну розмову, під час якої обговорили дії Росії на кордоні з Україною, а також питання майбутньої зустрічі голів МЗС країн НАТО.

“Держсекретар Ентоні Блінкен обговорив сьогодні з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом… повідомлення про незвичайну військову активність Росії поблизу України”, – йдеться в заяві прессекретаря Держдепу Неда Прайса.

Чиновники також обговорили питання порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, наміченої на 30 листопада – 1 грудня.

Блінкен заявив, що “з нетерпінням чекає зустрічі міністрів закордонних справ в Ризі і діалогу по всьому спектру питань, що стоять перед НАТО”.

Раніше керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов висловлював думку, що Росія готується до нападу на нашу країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі та Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже зараз проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна, зі свого боку, на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.