Наступне засідання РНБО, яке відбудеться 12 березня, може стати вирішальним для Дмитра Фірташа. Експерти припускають, що урядовці запровадять нові санкції стосовно олігарха. Це ще один засіб продемонструвати США, що керівництво України готове до нових зустрічей та подальшої співпраці.

Консультант комітету парламенту з питань нацбезпеки та оборони Іван Ступак розповів, що наразі Фірташ перебуває під екстрадицією у Відні. Як він зазначив, там кожного дня можуть прийняти рішення про його екстрадування до США.

Експерт наголошує, що санкціями проти Фіртага презедент доведе готовність України до діалогу з США. Разом із тим, це може послужити тривожним сигналом і для інших олігархів.

“Зараз ввели санкції щодо Ігоря Коломойського. Усі очікують на його відповідь, якою буде реакція його юридичного апарату та як він це оскаржуватиме. Якщо Коломойському вдасться відбити ці санкції, то всі олігархи видихнуть з полегшенням”, – припустив він.

Ступак припускає, що у випадку, коли Коломойському не вдасться “домовитися”, це буде великим сигналом для інших олігархів, що ввередині країни таки відбулися масштабні зміни.

Окрім того, експерт наголошує, що досі існує ризик, що санкції РНБО таки вдасться оскаржити у суді. Як він зазначив, наразі є значна кількість “юридичних лазівок”, які можуть використати ті, хто потрапив під санкції.

Однак в такому випадку буде дуже великий негативний резонанс у суспільстві.

Зазначимо, що Дмитро Фірташ – український мільярдер та інвестор. Зокрема, він володіє компанією Group DF, до якої входить проросійський телеканал “Інтер”.

У США олігарха підозрюють у підкупі індійських чиновників для отримання вигідної угоди для Boeing – дозвіл на розробку титанових родовищ.

Навесні 2014 року Фірташа взяли під варту у Відні, а потім випустили під заставу у розмірі 125 мільйонів євро. Вже у червні 2019 року австрійський суд дозволив його екстрадицію до США. Однак захист олігарха оскаржує це рішення.

Перед засіданням РНБО, яке відбулося 26 лютого, деякі ЗМІ повідомляли, що там можуть запровадити санкції проти олігарха.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.