Президент України Володимир Зеленський зазначає, що оборонна лінія українського захисту у Харківській області є дуже міцною.

На спільній пресконференції у Києві з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, а також прем’єр-міністрами Бельгії, Італії і Канади, Зеленський наголосив на цьому питанні.

Один бельгійський журналіст, що представлявся від імені мера Куп’янська, запитав у Зеленського, чи згоден він з твердженням міського голови про те, що Захід має перестати обіцяти й почати надавати військове обладнання негайно, поки не занадто пізно.

 «Чи я погоджуюсь? Авжеж усім зрозуміло, що та оборонна підтримка, яка нам надається — важливо, аби вона приходила вчасно. Бувають затримки», — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що допомога необхідна як для Куп’янська, так і для всього Харківського регіону.

 «Але я хочу вам сказати і нагадати мерові, що реальна оборонна лінія в Харківському регіоні дуже-дуже непогана. Завдяки нашим людям, але й завдяки оборонній підтримці наших партнерів. І про це треба не забувати. Авжеж, кожен день забирає людей, і тому знервованість і такий настрій меседжів мера зрозумілі. Але ми повинні бути і вдячними за те, що ми не на одинці проти такого ворога. І треба про це також не забувати», — наголосив Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський також прокоментував збиття російського літака А-50 у небі над Краснодарським краєм Російської Федерації під час спільної прес-конференції у Києві з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та прем’єр-міністрами Бельгії Александером де Кроо, Італії Джорджією Мелоні і Канади Джастіном Трюдо.

 «Що стосується А-50 та інших літаків наших ворогів — це результат, у будь-якому випадку, нашого союзу України і партнерів», — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що Україні було б дуже важко, якби не мала підтримки та союзу зі своїми партнерами.

 «А на деяких напрямках і неможливо боронити свою державу. Ми за це вдячні нашим, безумовно, військовим, нашому народу і нашим всім партнерам», — сказав глава держави.

Президент узагальнив, що відповідно до обставин збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50, Україна вживатиме заходи відповідно до ситуації: якщо літак працює над тимчасово окупованою територією України, використовуватиметься зброя від міжнародних партнерів, а якщо на інших напрямках — тоді застосовуватиметься українська зброя.

 «Україна не має можливості, не має права і ніколи цього не буде — не буде застосовувати зброю партнерів на інших територіях, окрім української тимчасово окупованої території», — наголосив Зеленський.

Нагадаємо вам, що сьогодні, у роковини повномасштабного вторгнення до України завітали глава уряду Італії Джорджія Мелоні, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомив італійський уряд. Усі високопосадовці збираються ще раз підтвердити свою солідарність із Україною, яка вже два роки протистоїть повномасштабному вторгненню РФ.

 «Пізніше того ж дня Мелоні має провести відеоконференцію з Києва, у якій візьмуть участь лідери провідних демократій «Великої сімки», а президент України Володимир Зеленський буде запрошений приєднатися до дискусії», – додає Reuters.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поділилася світлиною з головного залізничного вокзалу столі України, розмістивши її у соцмережах, додавши:

 «Більш ніж будь-коли, ми твердо стоїмо поруч із Україною. Фінансово, економічно, військово, морально. Допоки країна не стане остаточно вільною», – наголосила фон дер Ляєн.