Держава-терористка з початку війни втратила в Україні більше 900 елітних фахівців Про це йдеться у розслідуванні ВВС Russia.

Російська армія за півроку війни в Україні втратила понад 900 елітних фахівців, на підготовку яких пішли роки зусиль та мільйони доларів. Серед них – морські піхотинці, співробітники росгвардії, спецназ ГРУ та чимало інших.

Варто наголосити, що журналісти брали лише свої підтверджені дані про втрати окупантів (водночас за даними Генштабу ЗСУ, кількість убитих росіян вже перевищила 48 тисяч).

Тож станом на зараз джерелам ВВС вдалося встановити загибель 151 військовослужбовця спецназу ГРУ, майже кожен четвертий з них – офіцер (22%). За консервативними оцінками, вибуття 130 бійців може бути рівноцінним повному виходу зі строю однієї з рот спецназу.

Зазначається, що загалом, саме втрата офіцерів спецназу може бути для російської армії найбільш чутливою і важкою. Оскільки якщо гине командир роти спецназу ГРУ, то замінити його може лише офіцер такої ж військової спеціальності.

До того ж, експерти зазначають, що в ході війни в Україні загони ГРУ використовуються для вирішення невластивих елітним розвідникам завдань, а це, очевидно, призводить до додаткових втрат.

Також відомо про загибель 245 співробітників Росгвардії, більшість із них – співробітники підрозділів особливого призначення (загони спецназу, СОБР та ОМОН). Найбільші втрати у загону спецназу «Барс» із Казані та «Меркурій» із Смоленська.

Водночас з відкритих джерел журналісти встановили загибель 20 співробітників ФСБ та ФСО. Більшість цих втрат – службовці прикордонних військ, які підпорядковуються ФСБ. Проте є серед загиблих і офіцери найбільш засекречених підрозділів.

П’яту частину всіх ідентифікованих загиблих російських військовослужбовців, за даними ВВС, складають десантники.

Загальновійськові підрозділи вс рф виявилися не готові до штурмових дій. Причому мала частина – концептуально, через нестачу у штаті важкої техніки, а набагато більша – технічно, через банальне невміння вести ближній бій зі стрілецькою зброєю, – розповів експерт.

До всього: BBC також має інформацію про 67 російських військових льотчиків, які загинули під час вторгнення в Україну (включаючи штурманів і бортмеханіків). Як зазначається, це особлива категорія втрат, оскільки екіпажі бойових літаків та гелікоптерів – штучні фахівці та еліта будь-якої армії світу: підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15-17 років і коштує 12-14 млн доларів.