Російські війська країни-агресора активізувалися у Харківський і Луганській областях і можуть атакувати невеликими групами.

Зазначимо, що східний напрямок фронту для них важливий, оскільки ЗСУ тиснуть на них на півдні. Ворог намагається просунутися в бік річки Оскіл на Куп’янському напрямку, щоб створити буферну зону навколо Луганської області. Про це заявили в розвідці Міністерства оборони Великобританії.

Зокрема, у зведенні розвідки Британії йдеться про те, що російські загарбники в останні дні посилили обстріли у Харківській і Луганській областях. Вони можуть ходити в атаку малими групами. Російська кампанія з дезінформації ускладнює розуміння того, що насправді відбувається на цій ділянці фронту.

“Росія, швидше за все, має дуже незначні успіхи, але її відновлена активність на сході свідчить про важливість цього району для Кремля, оскільки зараз Росія відчуває значний тиск на півдні в секторі під Запоріжжям”, – зазначено в повідомленні.

Також звертаємо увагу на те, що, згідно з даними британської розвідки, окупанти на Куп’янському напрямку намагаються просунутися до річки Оскіл з метою створення буферної зони навколо Луганської області. Окупація Луганщини – одне з ключових “завдань” загарбників.

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий раніше заявив, що російська армія зібрала на Лимансько-Куп’янському напрямку понад 100 000 військ і 900 танків.

За словами Череватого, мета ворога – показати здатність вести бойові дії в ситуації, коли армія України перехопила ініціативу на Бахмутському напрямку.

Нагадаємо, що заступник міністра оборони Володимир Гаврилов також повідомив про те, що армія України перехопила військову ініціативу на всій лінії фронту.

“По всій лінії, що б там зараз не казали, що росіяни спробували в районі Куп’янська щось зробити, – це була відчайдушна спроба якось відтягнути наші сили з інших напрямків. Але в цілому, вся ініціатива наразі на нашому боці”, – підкреслив Гаврилов.