Попередня Верховна Рада перешкоджала розслідуванням злочинів Майдану і посадкам корупціонерів.

Про це в відеоінтерв’ю Politeka розповів лідер політичної партії «Слуга народу» Дмитро Разумков.

За його словами, за нерозслідувані вбивства на Майдані потрібно в першу чергу питати з тих, хто ними займався останні 5 років. Проте зайнятися власне розслідуваннями і корумпованими чиновниками, Володимиру Зеленському заважала Рада 8-го скликання, яка не приймала запропонованих президентом інціатів і відмовлялась звільняти чиновників з прокуратури та міністерств.

«Що стосується посадок – ефективність антикорупційних органів ми бачимо сьогодні, вона набагато вища, ніж за останні роки. Президент ставив завдання – показати ефективність і, мені здається, що частково це завдання виконується.

Але президент, на жаль, не може бути генпрокурором, директором НАБУ, главою СБУ. Він може забезпечити, і він вже сьогодні це робить, роботу цих органів в рамках Конституції і в рамках законів. Без оглядки на тих, хто сидить у вищих кабінетах», – каже Разумков.

Корупція в Україні буде до тих пір, поки існує вплив чиновників на антикорупційні органи, стверджує політик. Ніхто не має ні на кого тиснути  саме це важливо забезпечити з боку президента.

Нагадаємо, раніше Дмитро Разумков розповів, як у Верховній Раді будуть поводитися з тими, хто натискає кнопки на голосуваннях не тільки за себе, але і за своїх колег.

“З приводу кнопкодавів наша позиція наступна: вони повинні бути покарані суворо. Суворим покаранням ми називаємо або високі штрафи, це від 50 до 80 тис. гривень. Навіть для наших народних депутатів це вже буде боляче. Друге – аж до кримінального покарання за такі діяння”, – заявив Разумков.

За його словами, покарання для народних депутатів передбачать і за прогули.

“Наша пропозиція наступна: якщо народний депутат протягом чергової сесії не був на 30% пленарних засідань і на роботі комітетів, напевно, він зайнята людина і нехай йде займатися чимось іншим. Позбавлення мандата, думаю, було б справедливим. Економія бюджету, і всім було б непогано, а інші почали б працювати”, – пояснив Разумков.