Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про найгарячіші ділянки фронту, де знищують окупантів наші захисники. Він заявив, що Сили оборони продовжують стримувати ворога на багатьох ділянках фронту, зокрема біля Бахмута та на Куп’янському напрямку.

Зокрема, на Куп’янському напрямку росіяни вели штурмові дії в районах Синьківки, східніше Петропавлівки та Іванівки. Атаки відбиті нашими воїнами. На Бахмутському напрямку росіяни намагалися атакувати в районах Кліщіївки та Андріївки. Всі атаки були відбиті. Українська армія продовжує штурмові дії південніше Бахмута.

«Сили оборони завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах», — підсумував український генерал.

Водночас зарано говорити, що відбуваються стратегічні проривні дії з боку Сил оборони на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку.

Про це сказав капітан ЗСУ Валерій Прозапас.

«У порівнянні з тогорічними успіхами ЗСУ на Херсонщині, коли ми вибили росіян з правого берега, зараз все набагато складніше, ситуація інша. Тому що росіяни змогли закріпитися на лівобережжі, їхня глибина оборони досить суттєва. У ворога є можливості підтягувати резерви і, відповідно, наступати через річку Дніпро дуже складно. Проте бойова робота не зупиняється ні на день. Наші піхотні підрозділи, підрозділи БПЛА, далекобійна артилерія кожен день виконує свою бойову роботу. Але казати, що відбуваються стратегічні проривні дії, наразі ще зарано», — підкреслив Прозапас.

За словами капітана ЗСУ, інформація з передової не завжди йде на користь підрозділам ЗСУ, які там перебувають.

«Прискіплива увага всього суспільства зрозуміла. Усі очікують якогось прориву, якоїсь великої перемоги, якої найближчими тижнями, а скоріше за все й місяцями не станеться. Не радив би розкручувати спіраль суспільного очікування, щоб впертися в стіну розчарувань. Потрібно надавати ситуацію об’єктивно», — наголосив Прозапас.

Тим часом українські війська на лівому березі Дніпра на Херсонщині рухаються в напрямку міста Олешки, з якого обстрілюють Херсон. Стратегічна ціль — дійти до Армянська.

Такими міркуваннями поділився військовий експерт Павло Нарожний.

За його словами, плацдарм українських військ створено біля населених пунктів Кринки та Козачі Лагері, що поблизу Олешківських пісків.

“Вони [українські військові] наразі, за всіма повідомленнями, рухаються в сторону Олешків. Це абсолютно логічний крок, тому що Олешки знаходяться за річкою на лівому березі від міста Херсон, яке постійно потерпає від артилерійських обстрілів, обстрілюється саме з Олешків. І їм треба перерізати дорогу, по якій іде постачання в це російське угруповання, яке знаходиться в Олешках”, — наголосив військовий експерт.

Нарожний зауважив, що Олешківські піски є найбільшою в Європі пустелею діаметром приблизно 45-50 кілометрів, на якому нереально закріпитися. Тому, на його думку, ворога будуть відтісняти до Раденська — за 20 км від Олешків.

“Але стратегічна ціль цього плацдарму – це дійти до Армянська, до перешийка з Кримом. Бо через цей перешийок іде більш ніж 90% всього постачання для російського угруповання, яке знаходиться в Херсонській, Запорізькій областях — біля того самого Мелітополя, Токмака, де точаться дуже важкі бої”, — вважає експерт.

Він зазначив, що ворог був неготовий до висадки українських військ. “Там не були побудовані серйозні укріплення, там немає боєспроможних підрозділів, які б могли давати відсіч. Ми бачимо, що цей плацдарм тільки розширюється. Ми не бачимо серйозних контратак ворога», — підкреслив Павло Нарожний.

Нагадаємо, що українські сили відбили плацдарм на лівому березі Дніпра у Херсонській області. ЗСУ 17 листопада продовжили наземні операції на лівому березі Херсонської області. Наразі бої тривають біля населених пунктів Пойма, Піщанівка та Кринки.