Ознак участі Китаю в російській ескалації щодо України не помітно, – Пентагон.

й У США не вбачають ознак того, що Китай може бути залучений в російську ескалацію навколо України. У випадку вторгнення Пекін звертає увагу на ризики.

Про це повідомляє Full Court Press.

Якщо Росія посміє вторгнутись в Україну, то її чекають не лише економічні санкції. Про це заявив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

За його словами, також буде «посилюватися ізоляція» Росії.

«Я вважаю, що китайці це також враховують. Ми не бачимо ознак, що Китай буде залучений в це в будь-якій значущій ролі», – заявив Кірбі.

Як писало видання Bloomberg, президент Китаю Сі Цзіньпін міг попросити Володимира Путіна не здійснювати масштабне вторгнення до України під час зимових Олімпійських ігор, які заплановані на 4 – 20 лютого.

«Оскільки США та Європа докладають все крутіших зусиль, щоб стримати Росію від будь-якого вторгнення в Україну, саме голова Китаю Сі Цзіньпін може мати вирішальний вплив на Путінів розклад.

Російський президент заявив, що 4 лютого приєднається до Сі на церемонії відкриття Зимових Олімпійських ігор у Пекіні, на які китайський лідер витратив мільярди доларів, щоб продемонструвати світові статус наддержави. Останнє, чого потрібно Сі, – це щоб Путін затьмарив великий момент Китаю, спровокувавши глобальну кризу безпеки для США та Європи. Це особливо актуально, оскільки Сі прагне зміцнити свій престиж вдома. Адже він прагне отримати підтримку на безпрецедентний третій термін на посаді пізніше 2022 року», – зазначає Bloomberg.

Видання вказує, що початок широкомасштабного вторгнення в Україну може охолодити відносини та втягнути Китай у дипломатичну боротьбу.

Китайський дипломат розповів медійникам, що, можливо, Сі Цзіньпін попросив Путіна не вторгатися в Україну під час Олімпіади в Китаї.

14 січня міністерство закордонних справ Китаю нагадало, що всі країни повинні дотримуватися традиційної резолюції ООН про Олімпійське перемир’я «від семи днів до початку Олімпійських ігор до семи днів після закінчення Паралімпійських ігор». Ідеться про період із 28 січня до 20 березня.

Ініційована Китаєм відповідна резолюція ООН була прийнята консенсусом у грудні, і представник Росії також закликав усі країни дотримуватися перемир’я.

Реагуючи на таку інформацію, у Китаї назвали її фейком та провокацією.

Держсекретар США Ентоні Блінкен також коментував повідомлення про можливе «відтермінування вторгнення Росії» через Олімпіаду в Пекіні. За його словами, агресивним планам Кремля це може не завадити.