Війна в Україні може знову вийти за межі Сходу та Півдня

Військовий експерт Олександр Мусієнко заявив, що наразі РФ не здатна проводити якісь масштабні наступальні операції.

За його словами, в найближчому майбутньому російські війська зможуть вийти на північний схід України лише за трьох умов:

— Перша умова: Росія справді зможе наростити виробництво зброї не лише для того, щоб відновити свої потреби, а й мати можливість формування нових наступальних угруповань.

— Друга умова: Україна взагалі нічого не робитиме.

— Третє: Захід не надаватиме Україні жодної підтримки.

«Як мінімум три ці фактори повинні збігтися. Росія зараз не має першого фактора. Друга теж відсутня, тому що Україна прийняла рішення будувати більш укріплені фортифікаційні споруди, а значить робота в цьому напрямку ведеться. Крім того, є різні проекти зі зброї», – зазначив Мусієнко.

Як зазначив військовий експерт, у 2024-2025 роках відбудеться стрибок в оборонній індустрії Європи та США. І зброї, зрештою, буде більше. Зокрема, це передбачає Стокгольмський інститут дослідження проблем світу.

«І Україна також буде змушена шукати рішення для того, щоб виробляти більше зброї», – спрогнозував Мусієнко.

Зазначимо, що командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв також раніше торкався цієї теми. Він повідомив, що війна в Україні може знову вийти за межі півдня та сходу.

Зокрема, Наєв попередив, що якщо Росія продовжить збільшувати виробництво зброї та вдосконалювати технології за допомогою своїх союзників, війна може знову вийти за межі сходу та півдня.

«Ми готуємося до цього. Ми будуємо оборону, мінуємо та тренуємо наші сили», — сказав він.

Генерал зазначив, що в Україні розуміють – зараз триває війна за ресурси.

«Російська Федерація отримує свої ресурси за допомогою «Осі зла» — це Північна Корея, це Іран. І ми за допомогою наших партнерів, отримуючи від них засоби протиповітряної оборони, протистоїмо РФ їх ресурсами. Треба розуміти, що скорочення допомоги реально вдарить по нашій обороноздатності . Але ми боротимемося тим, що є», — констатував Наєв.

Для підтвердження своїх слів він навів такий приклад — мету, на яку зі старими радянськими технологіями потрібно було витратити 100 снарядів, то із західними — потрібно значно менше, вимірюючи цифрами до десяти.

«Тому технології завжди переважають. І я ще раз наголошу, що ця допомога для нас дуже важлива», — резюмував генерал.

Нагадаємо, раніше Олександр Мусієнко озвучив загальне рішення Китаю та США щодо РФ: «Мені здається, склався консенсус».

«Мені здається, що зараз дуже важливо, що робити з Росією в майбутньому. Проект багатополярного світу, про який говорить Росія, де він? Можливо він десь є, але він без Росії, так уже складається на міжнародних майданчиках. Очевидно, що Китай бажає розмовляти зі США на рівних як мінімум про двополярний світ. Можливо, Китай планує включати до цього Європу як гравця, але все одно як частину Заходу, як частину проекту США», — висловив свою думку військовий експерт.

Після того, Олександр Мусієнко підкреслив головний чинник: «Росія буде у сфері Китаю, але яка Росія? Сильна Росія Китаю не потрібна. Навіщо? Мені здається, що зараз склався консенсус і в Китаю, і в США, що всім потрібна слабка Росія, тому що і Заходу потрібна ослаблена Росія, яка не нав’язуватиме свій порядок дня Європі з шаленими ідеями Путіна, і Китаю не потрібна сильна Росія, тому що сильна Росія означатиме, що з нею треба рахуватися, а навіщо потрібно Пекіну, щоб зважали ще на кого -то, крім Пекіна?».