Росія продовжує виконувати небезпечні ударні місії з екіпажем біля острова, але збиття українськими захисниками російського бомбардувальника біля острова Зміїний вказує на прогалини тактичних операцій авіації РФ на цій ділянці.

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки.

Так, Британська розвідка нагадує, що досить імовірно, що 5 грудня 2023 року російський винищувач військово-морських сил ворога Су-24М був збитий українською ракетою протиповітряної оборони у північно-західній частині Чорного моря поблизу острова Зміїний.

Варто зауважити, що з літа 2023 року Росія продовжує виконувати небезпечні ударні місії з екіпажем біля острова. Водночас, оскільки острів Зміїний став символом українського спротиву, Росія хоче продемонструвати, що вона може застосовувати силу у Чорному морі.

«Імовірно, що екіпаж із двох осіб було втрачено: місцеперебування і операційні умови зробили б успішну російську пошуково-рятувальну місію надзвичайно складною. Обидві сторони досі зазнають регулярних втрат бойової авіації. Загалом, протиповітряна оборона продовжує серйозно обмежувати ефективність операцій тактичної авіації», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в той же день, коли ЗСУ збили цей літак, президент України Володимир Зеленський подякував українським захисникам за знищення російського бомбардувальника Су-24М.

«Ще мінус один у ворога. І будемо й надалі «мінусувати». Підсилюємо наше ППО, зокрема на в Одеській області. Поступово. Але відчутно. Я дякую кожній країні, яка допомагає», — наголосив Зеленський.