Українські військові можуть деокупувати Крим швидше за Донбас. Для цього є об’єктивні чинники, здатні цьому посприяти.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Так він прокоментував прогнози деяких експертів про наступні цілі ЗСУ. Зокрема, що до кінця року будуть звільнені Маріуполь Донецької області та Мелітополь на Запоріжжі, а наступного – дійдуть до Криму.

Рефат Чубаров вважає навпаки, оскільки країнам, які мають вихід до Чорного моря, важливо забезпечити безпечні умови судноплавства та інші безпекові питання.

“Я схиляюся до версії, що Крим можуть деокупувати швидше за Донбас. Є об’єктивні чинники, які можуть цьому сприяти. Болгарія, Румунія, Туреччина – ці країни-члени НАТО мають вихід до Чорного моря. Їм важливо забезпечити безпечні умови судноплавства та інші безпекові питання. Наприклад, щоб Росія не могла доставляти військові вантажі до Сирії. Саме тому вже незабаром Крим може стати вільним”, – переконаний він.

Примітно, що вже зараз колаборанти в Криму відчувають небезпеку та починають панікувати. Адже після того, як Росія залишила Херсон, який перед тим проголосила своєю територією, гауляйтери мають сумніви в тому, чи захищатиме їх.

“Ось Херсон, з погляду колаборанта, є територією Росії, але вони тікали з Херсона. Окупанти намагаються підбадьорити кримське населення, нібито ЗСУ ніколи не прийдуть на острів. Але ясно, що там ніхто не вірить подібним оповіданням”, – зауважив він.

Також він розповів, що всі офіційні зустрічі, які мав у Туреччині минулого тижня, розпочиналися з тез, що російські окупанти залишать Крим не пізніше літа 2023 року.

Однак, за словами Чубарова, необхідне подальше забезпечення України озброєнням, насамперед із боку країн-членів НАТО. Це гарантуватиме відновлення територіальної цілісності країни наступного року.

“Ми постійно намагаємось пояснити нашим партнерам, що військова допомога Україні – це мінімальний внесок у захист світового порядку”, – додав він.